Horoskop urodzeniowy dla Monroe, Marilyn

Data narodzin: 1926-06-01, godzina: 09:30
Miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, Stany Zjednoczone
Ascendent: Lew
Ascendent wschodzący w Lwie

Istotna gwiazda: Słońce

Cechy charakterystyczne: Jesteś osobą hojną, dumną, emocjonalną, romantyczną, próżną, ekstrawertyczną, odważna, sentymentalną, pewną siebie. Uwielbiasz być w centrum uwagi, często szukasz atencji i zainteresowania innych ludzi. Dzięki swojej Lwiej naturze jesteś osobą skłonną do podejmowania ryzyka, czasami zgubnego, ale przynajmniej w Twoim życiu nie ma miejsca na nudę.

Relacje z innymi: Nie znosisz, gdy ktoś rani Twoją dumę lub Ciebie nie docenia. W miłości angażujesz się na 100 %, nie ukrywasz swoich emocji. Potrzebujesz partnera, z którego możesz być dumny i vice versa. Jesteś wierny oraz dbasz o swoich bliskich. Zdarza Ci się być porywczym, jednak nie chowasz urazy na długo. Lubisz zarządzać innymi, czasami nawet rozkazywać. I oczywiście, jak to lew roztaczać wokół siebie aurę dramatyzmu. Dla bycia w centrum uwagi możesz zrobić wiele. Jesteś też często uparty, jednak jest to cecha, dzięki której jest Ci łatwiej w życiu. Więcej ryczysz niż gryziesz. Krzyczysz, po marudzisz, ale zaraz Ci przechodzi. Jednak jeśli ktoś zrani Twą dumę, możesz wybaczyć, ale nie zapominasz. Uwielbiasz sport i wszelkie aktywności poza domem. Jesteś energiczny, witalny, chyba, że ktoś złamie Ci serce. Wtedy się rozpadasz, ponieważ miłość jest dla Ciebie wszystkim. Bardzo jej potrzebujesz, tak samo jak potrzeba bycia docenionym.

Duchowa lekcja: Pokora.Planety w domach

Słońce w 10 domu

Jesteś osobą ambitną, pragniesz osiągnąć sukces, jednak nie za wszelką cenę. Chcesz go zdobyć poprzez swoją ciężką pracę. Pragniesz docenienia i uznania. Dążysz do perfekcji w swojej pasji/pracy. Potrafisz motywować i inspirować innych, dzięki własnym działaniom. Masz skłonności do przechwalania się, wymądrzania. Korzystaj z pomocy ludzi bardziej doświadczonych, pozytywnie wpłyną na rozwój twojej kariery.


Księżyc w 7 domu

Przyciągasz do siebie wrażliwe osoby, które chcą „matkować” lub być darzone opieką. Masz duże pragnienie poczucia bezpieczeństwa w związku, dlatego poszukując tego będziesz zmieniała wielu partnerów. Zamiast szukać tego w innych, odnajdź to w sobie. W związkach przejmujesz emocje partnera, lubisz darzyć go troską. Mężczyźni najczęściej szukają w kobiecie „matki”, chcą kogoś, kto się nimi zaopiekuje. Dlatego przyciągają dobre, ciepłe domatorki. Wraz z partnerem uważajcie na zmienne nastroje i impulsywne zachowania. Możliwe, że weźmiesz ślub nie raz… Aby związek był trwały i szczęśliwy popracuj nad kontrolą emocjonalną. Ogranicz swoją potrzebę zależności od partnera.


Merkury w 10 domu

Całkiem możliwe, że Twoja kariera związana jest z pisaniem, mówieniem. Praca jako nauczyciel to dla Ciebie dobry kierunek. Masz talent do przekazywania zwięźle swoich pomysłów. Twoje zdolności manualne i uważność mogą wpłynąć na wybór zawodu. Jesteś osobą wszechstronną, poradzisz sobie w wielu zawodach. Możliwe, że z powodu pracy będziesz sporo podróżować.


Wenus w 9 domu

Kochasz podróże i to, że dzięki nim tak wiele się uczysz. Możliwe, że wyjechałaś daleko od miejsca urodzenia. Interesuje Cię sztuka, muzyka obcych kultur. Pragniesz zrozumieć to, co jest Tobie obce. Ciekawią Cię też zagadnienia związane z religią, filozofią, prawem.


Mars w 8 domu

Uwielbiasz poszukiwać, bawić się w detektywa, odkrywać tajemnice. Możesz mieć problemy finansowe, ze względu na nieprzykładanie wagi do pieniędzy. Możliwe, że problemy te miną dzięki małżeństwu lub spadkowi. Pragniesz dzielić się swoimi przeżyciami, doświadczeniami w związku opartym na partnerstwie. Naucz się kontrolować swoje pragnienia, pasje i ujarzmij swoją naturę. Odnajdziesz się w zawodzie związanym z leczeniem i chirurgią.


Jowisz w 7 domu

Najprawdopodobniej wyjdziesz za kogoś bogatego lub uznanego, dzięki czemu będziesz miała wiele korzyści. Pragniesz, by partner pomagał Ci się rozwijać, miał te same idee i podejście do świata, moralności. Jeśli Jowisz jest w złej pozycji, uważaj, bo możesz trafić na partnera, który jest leniwy, zapatrzony w siebie, czasami niegodny zaufania. Potrafisz wydobyć dobrą stronę z ludzi, jednak panuj nad swoimi ekstrawaganckimi tendencjami oraz dumą.


Saturn w 4 domu

Konserwatywne podejście do życia. Pragnienie gromadzenia dóbr. Chęć posiadania własnej ziemi czy innych nieruchomości. Kolekcjonowanie antyków. Czujesz się bezpiecznie kiedy to wszystko posiadasz. Masz wewnętrzny lęk przed nieznanym. Silny wpływ wychowania na późniejsze życie. Wychowanie w dyscyplinie albo może i tyranii – surowi i wymagający rodzice. Z tego powodu w dorosłym życiu często możesz czuć niepokój wewnętrzny. Lęk przed założeniem rodziny. Ucieczka w pracę. Późniejsze życie może być przyjemne jeśli pogodzisz się ze swoją przeszłością i nauczysz się z nią żyć.


Uran w 8 domu

Masz silnie rozwiniętą intuicję. Masz niezwykłe przekonania dotyczące seksu, śmierci, życia, jednak nie dzielisz się nimi. Życie po śmierci to dla Ciebie wielka tajemnica i szukasz odpowiedzi. Może intrygować Cię okultyzm. Możliwe, że zyskasz pieniądze poprzez zasoby innych ludzi. Bądź ostrożna wokół maszyn i elektryczności.


Neptun w 1 domu

Wydajesz się mieć duszę artysty. Zamiłowanie do zgłębiania psychiki i nauk na pograniczach okultyzmu. Kierują Tobą ideały, marzenia i wyobraźnia. Masz w sobie niezwykle niespotykaną wrażliwość. Jednak gubienie się w swojej własnej wyobraźni i psychice może czasem wywołać w Tobie frustrację, kapryśność czy nieznośność. W takich chwilach często uciekasz i czujesz bezradność. Jak gąbka, wchłaniasz nastroje innych. Twój wygląd i maniery wydają się być jak kameleon.  Możesz również cieszyć się grając rolę zbawcy czy męczennika. Z natury jesteś osobą, miłującą pokój. Choć nie cechuje Ciebie siła możesz być osobą subtelnie kusząca i intrygująca. Inni mogą lgnąć do Ciebie ponieważ czują, że ich rozumiesz. Uważaj na używki oraz zamiłowanie do brania leków to może być dla Ciebie zgubna droga. Być może sekretem dla Ciebie jest zgubienie własnego ego aby odnaleźć siebie


Pluton w 11 domu

Ważna dla Ciebie jest przyjacielska lojalność. Niektórzy przyjaciele mogą być nadmiernie kontrolujący wobec Ciebie lub Ty wobec nich. Twoi bliscy uważają Cię za osobę charyzmatyczną. Widzą Cię jako buntownika, idealistę. Przyjaciele będą się zmieniać ze względu na dobór różnych ścieżek życiowych. Twój idealizm może przynieść korzyści szerszej społeczności. Masz zdolności przywódcze i potrafisz walczyć dla idei.

Pozostałe

Chiron w 9 domu
Lilith w 1 domu
Węzeł Płn. w 12 domu
Koło fortuny w 9 domu
Werteks w 5 domu

Planety w znakach

Słońce w Bliźniętach

Jesteś przyjacielski,  inteligentny,  ciekawy świata,  zmienny, rozmowny. Zdarza ci się być też upartym,  dwulicowym,  krytycznym i niecierpliwym. Lubisz pracę,  w której dużo się dzieje. Robisz wiele rzeczy naraz, możliwe że jesteś spóźnialski. Lubisz zbierać zbierać jak najwięcej doświadczeń,  lecz nie zawsze ilość jest równowartością jakości. Szybko się uczysz i umiesz dzielić się zdobytą wiedzą.  Nadajesz się na nauczyciela,  jednak popracuj nad cierpliwością.  Potrzebujesz umysłowej stymulacji,  możliwe,  że często zmieniasz pracę lub partnerów. Dla ciebie trawa jest zawsze zieleńsza u sąsiada. Masz ogromne poczucie humoru,  jesteś duszą towarzystwa.  Irytuje innych tym, że nie dajesz im dokończyć wypowiedzi oraz zmiennością poglądów. Często czujesz emocje. Brak ci też empatii dla uczuć innych. Jesteś typem marzyciela,  masz milion pomysłów,  brak ci jednak wytrwałości,  by je spełnić.


Księżyc w Wodniku

Twoimi emocjami zazwyczaj kieruje intelekt, przez co często w sytuacjach emocjonalnych jesteś odseparowany od swoich wewnętrznych przeżyć. Inni ludzie mogą uznawać cię za osobę zimną, zdystansowaną, ponieważ nie rozumieją twojego sposobu radzenia sobie z emocjami. Poczucie bezpieczeństwa odnajdziesz dzięki pracy w grupie, szczególnie gdy pracujecie na rzecz dobra ogółu. Jesteś osobą pomysłową, oryginalną, myślisz w sposób progresywny i pragniesz uczynić świat lepszym miejscem. Więzi rodzinne nie są dla ciebie tak istotne jak dla większości. Możliwe, że twoi przyjaciele są ci bliżsi niż rodzina. W relacjach z innymi ludźmi ważna jest dla ciebie wolność i poczucie niezależności. Jeśli relacja jest zbyt bliska, szybko zaczynasz się oddalać. Nie wytrzymałbyś z partnerem, który jest zazdrosny i zaborczy. Uwielbiasz eksperymentować i próbować nowych rzeczy.  Jest jednak w tobie cząstka szanująca tradycję. Jesteś zazwyczaj przyjacielski, niezależny, pomocny. Masz otwarty umysł i pragniesz zdobywać wiedzę. Masz problemy z rozumieniem emocjonalnych potrzeb innych. Lubisz prowokować innych własnymi pomysłami, po to, by sprawdzić ich reakcję lub pobudzić do myślenia. Bywasz uparty, buntowniczy, samolubny i zdystansowany.


Merkury w Bliźniętach

Posiadasz uważny,  aktywny, ciekawy świata umysł.  Poszukujesz wiedzy czy to poprzez czytanie,  dyskusje czy też przez podróże i poznawanie nowych ludzi.  Masz dużo nerwowej energii. Przez Przeżyć jesteś w ciągłym napięciu.  Potrzebujesz sposobu na rozluźnienie.  Jesteś inteligentny,  bystry, kochasz żartować. Uwielbiasz angażować się w wiele zadań naraz inteligentny to może być Twój problem – za dużo masz masz na masz na głowie.  Jak szybko się zapalasz, tak szybko gaśniesz.  Masz zdolności manualne,  lubisz dyskusje.  Możliwe,  że jesteś specjalistą od wszystkiego, a przez to nie masz dogłębnej wiedzy na żaden temat. Znajdź swoją smykałkę i poznaj ją dokładnie.  Bądź też bardziej rozważny w słowach i działaniach. Dziennikarz, nauczyciel, sprzedawca to zawody dla ciebie.


Wenus w Baranie

Wenus pragnie związków, towarzystwa, uczucia. Baran natomiast jest bezpośredni, wymagający i chce przejmować stery. Zatem, w bliskich związkach jesteś zapewne nadgorliwy i możliwe, że nawet męczący. Często grasz pierwsze skrzypce w relacjach przyjacielskich i partnerskich. Dreszczyk emocji związany z pogonią za króliczkiem jest dla Ciebie ważniejszy niż jego złapanie. Dlatego, twoje związki zaczynają się od wielkiego podniecenia i szczęścia szybko przeistaczają się w nudę i rutynę. Zawsze ciekawi Cię to, czego jeszcze nie znasz. Najtrudniejsze cechy Wenus to zbyt duża potrzeba zaspokajania innych i często chodzenie na łatwiznę. W bliskich związkach, możesz dobierać partnerów, którzy będą nad Tobą dominować. Staraj się być osobą asertywną, lecz nie dominującą. Uwielbiasz rywalizację i zdarza Ci się zaczynać kłótnie, tylko dla ekscytacji. Potrafisz być lekceważący, ponieważ nie zastanawiasz się, jak Twoje zachowania wpływają na innych. Brak cierpliwości oraz samolubność są Twoim problemem.


Mars w Rybach

Nie jesteś osobą agresywną,  lubiącą rywalizację. Jesteś pacyfistą,  nie lubiącym konfrontacji. W pracy wolisz być za kulisami, przebywać wśród ludzi. Zazwyczaj odpuszczasz sobie rzeczy, za które trzeba walczyć. Nie interesuje cię poklask,  wielkie osiągnięcia ani zysk kosztem innych, przez to możesz być uznawany za osobę o słabej woli. Bycie pierwszym,  najlepszym nie ma dla ciebie wielkiego znaczenia,  dzięki czemu dobrze ci w roli wspierającego, pracującego dla zysku innych lub dla przekonań,  w które wierzysz. Możesz mieć problemy z wyznaczaniem sobie konkretnych celów.  Nie jesteś pewien czego chcesz w życiu.  Jedno jest pewne ważne jest dla ciebie osiągnięcie spokoju ducha i wewnętrznego celu. Masz wiele marzeń,  idei i silne przywiązanie do religii czy mistycyzmu. Posiadasz też bardzo kreatywną wyobraźnię i świetnie odnalazłby się w sztuce,  szczególnie muzyce.  Masz dobrze rozwiniętą intuicję,  poczucie humoru.  Jesteś typem dyplomaty,  z pozoru cichym,  jednak wewnątrz niespokojnym. Bywasz jednak nie zdecydowany, możesz mieć skłonności do nadużywania alkoholu i innych używek. Jest to twój sposób na ucieczkę przed napięciem, poczuciem presji i obowiązku. Ważne, abyś nauczył się samokontroli. Przestań marzyć, zacznij działać.


Jowisz w Wodniku

Jesteś typem samarytanina,  który martwi się losem wszystkich ludzi. Wierzysz,  że cała ludzkość jest rodziną. Świetnie się czujesz w grupowych projektach, których celem jest duża zmiana i dzięki którym będziesz się mógł rozwijać zarówno zawodowo jak i prywatnie. Dobrze pracuje ci się wśród ludzi, ponieważ jesteś osobą przyjacielską,  inteligentną, kreatywną i świetnie oceniasz sytuację. Masz dobrze rozwiniętą intuicję,  jesteś tolerancyjny i towarzyski. Byłbyś świetnym dyplomatą lub menedżerem, ponieważ potrafisz dogadać się z każdym.


Saturn w Skorpionie

Jesteś bardzo zdyscyplinowany, spostrzegawczy i szybko się uczysz. Z trudem zjednujesz sobie przyjaciół z powodu swojej skrytości. Nawet w najtrudniejszych warunkach twoja praca jest wydajna a ty sam cechujesz się pracowitością i wytrwałością. Z drugiej zaś strony,  bywasz mściwy,  uparty,  czasami nawet okrutny,  a także nie wybaczasz.Twoja skłonność do zachłanności wobec pieniędzy, a także dążenie do władzy może wyrządzić ci krzywdę. Możesz mieć problemy zdrowotne związane z zaparciami lub hemoroidami. Naucz się odpuszczać. Zrób to dla swojego zdrowia. Zbyt długie trzymanie w sobie gniewu może spowodować problemy z nerkami, pęcherzem.

Pozostałe

Uran w Rybach
Neptun w Lwie
Pluton w Raku
Chiron w Byku


Powrót