Czwórka Denarów

Przywiązanie do materii, duma z posiadania, lęk przed utratą. Przywiązanie do materii, do dóbr, które osiągnęło się poprzez ciężką pracę, stabilność finansowa, wzrost dochodów. Karta może wskazywać także na dumę z tego, co się posiada, ostrożne zarządzanie pieniędzmi. W negatywnym znaczenie karta może symbolizować także skąpstwo, kurczowe trzymanie się pewnych zasad, materializm.

Uczucia

Karta ta może mieć różne znaczenie w zależności od postawionego pytania. Czwórka monet w ogólnym znaczeniu może symbolizować posiadanie, mocne trzymanie się zdobyczy, na które się zapracowało, może się to odnosić do finansów, jeśli właśnie o nie pytamy, lub do spraw miłosnych, jeśli to właśnie one nas interesują, to także wiążący się z tym strach przed zmianami. Karta może sugerować, że mocno chronimy tego co mamy, chcemy za wszelką cenę zatrzymać partnera/partnerkę przy sobie a więc ze wszystkich sił staramy się, by nie dopuścić do tego, by ukochana osoba wymknęła nam się z rąk. W bardziej negatywnym znaczeniu karta może symbolizować nadmierną, wręcz chorobliwą zazdrość, czy zaborczość, która sprawia, że najchętniej zamknęlibyśmy naszego partnera w złotej klatce. Karta może też oznaczać, że ktoś próbuje zatrzymać kogoś w związku oferując korzyści materialne i wydając pieniądze na kosztowne prezenty chce uzależnić drugą osobę od siebie. Czwórka monet oznacza także bycie z osobą z wygody, liczymy na to, że partner ustawi nas finansowo, albo to my jesteśmy osobą, która swoimi środkami finansowymi próbuje zatrzymać przy sobie drugą osobę. To także małżeństwa zawierana z powody korzyści materialnych, karta ta może wskazywać na wyrachowanie i kierowanie się w życiu swoim interesem. Może oznaczać osoby, które w doborze partnera, przyjaciół kierują się chłodną kalkulacją i zadają sobie pytania, czy ta znajomość przyniesie im zysk. Często więc karta ta wskazuje na związki powstałe z wygody i zamiłowania do komfortu. W innym przypadku karta może oznaczać po prostu skąpstwo w związku, partner tak bardzo boi się o swoje finanse, że trzyma je przy sobie i próbuje kontrolować w ten sposób wydatki. Pojawienie się kart w rozkładzie może także oznaczać, że partner nie pozwoli Ci tak łatwo odejść, albo że będzie trzymał w ręku pewne środki, którymi będzie próbował Cię zatrzymać. To także oznaka, że prześladuje Cię myśl o utracie utratą partnera.

Finanse

Pojawienie się karty w rozkładzie sugeruje, że trzymamy w swoich rękach pieniądze lub posiadane wartości materialne, które udało się nam zdobyć ciężką pracą. Jesteśmy dumni z tego, co mamy, ale wraz ze wzrostem finansowym pojawił się lęk o posiadany majątek. W najlepszym przypadku może chodzić o zwykłą ostrożność , w najgorszym ciągłe napięcie i prześladujące myśli o roztrwonieniu zdobyczy. Nasze obawy o nagłą utratę pieniędzy nie dają nam spokoju i całe nasze wysiłki koncentrują się na ochronie tego, co mamy. Boimy się wszelkich zmian i ryzyka. Uważaj żeby pieniądze nie stały się jedyną wartością, o której myślisz i mówisz. Nie pozwól by wartości materialne zawładnęły Tobą. Jeśli pytamy karty z jakim człowiekiem mamy do czynienia, jaką ktoś jest osobą, to w tym przypadku czwórka monet oznacza człowieka dla którego materia ma pierwszoplanowe znaczenie. Może oznaczać kogoś wyrachowanego, dla którego najważniejszy jest zysk i w życiu kieruje się chłodną kalkulacją. To także oznaka izolacji od ludzi, pracoholizm, koncentracja na karierze i życiu zawodowym, zapewnianie bezpieczeństwa materialnego sobie i bliskim. W innym przypadku karta może oznaczać chciwość, skąpstwo, nieumiejętność dzielenia się bogactwem z innymi osobami, upór, konserwatyzm, to także otrzymanie cennego prezentu, przekonanie, że każdy człowiek ma swoje cenę i wszystko można kupić za pieniądze. Często karta oznacza też obawy przed zmianami w życiu zawodowym. Boimy się zmieniać pracę, nowych przedsięwzięć, inwestycji, wolimy nic nie robić żeby uniknąć rozczarowania. To także lęk przed utratą pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *