Dwójka Denarów

Gospodarowanie pieniędzmi, konflikt interesów, niestabilność. Karta symbolizuje rozważanie wszystkich za i przeciw, najczęściej w sprawach finansowych, ale ta karta może odnosić się też do spraw uczuć, jeśli właśnie o nie pytamy. Karta wskazuje też na dwie opcje, konieczność wyboru pomiędzy jedną, a drugą. As Denarów oznacza też pieniądze z dwóch źródeł, pracę na dwa etaty, konflikt interesów, nieumiejętne obchodzenie się z pieniędzmi, rozrzutność, wydawanie pieniędzy na rozrywkę, hazard, ryzykowne działania w sferze finansowej, branie kredytów, które mogą przynieść trudności ze spłaceniem, to także nieumiejętność wybrnięcia z długów lub uchylanie się od ich spłaty.

Uczucia

Karta może sugerować konieczność podjęcia pewnego wyboru, dylemat, dwie przeciwstawne opcje, dwie różne możliwości. Może oznaczać także wybór między dwiema osobami. W najbliższym czasie będziemy musieli się zmierzyć z koniecznością podjęcia decyzji. Wybór może dotyczyć różnych spraw, być może problem będzie polegał na podjęciu decyzji, na które zaproszenie odpowiedzieć, na jakie spotkanie towarzyskie się wybrać, z kim wybrać się na wesele, bal, randkę. Może będziemy musieli wybierać między dwiema ważnymi dla nas osobami, karty radzą w tym przypadku, aby być podjąć tę decyzję w miarę szybko, nie robić którejś z osób zbędnych nadziei i niezależnie od wyniku, trzymać się konsekwentnie swojego wyboru. Nie należy przedłużać, niestosownej i wystarczająco trudnej sytuacji w nieskończoność. Dwójka monet symbolizuje dokonywanie wyborów i zadumę nad tym, jak w mądry sposób ulokować swoje uczucia. Karta ta może także symbolizować odpowiedni czas na ustalanie priorytetów w życiu, w związku. Dla stałych związków oznacza to czas na podjęcie pewnych działań, ustaleniu tego, co ważne, czym należy się zająć jak najszybciej, co odłożyć na później. Pojawienie się karty w układzie może oznaczać także niejasności, rozterki, chwiejne nastroje, niezdecydowanie co do partnera, brak jasności w uczuciach, rozbieżność oczekiwań w związku. Nie jesteśmy pewni, co do obiektu swoich uczuć, czasami wydaje nam się, że to jest to, o czym marzyliśmy, za chwilę nie jesteśmy już tego pewni. Karta może także wskazywać na niezdecydowane podejście partnera/partnerki względem nas, traktowanie na różne sposoby, bawienie się naszymi uczuciami. Karta zmiennych nastrojów, uczuć, rozterek, ustalania priorytetów, żonglowania uczuciami, różnych postaw w danej sprawie. Symbolizuje osobę, która w obecnym stanie jest pełna wahań, wątpliwości albo najzwyczajniej nie szanuje naszych uczuć.

Finanse

Niestety, ale w tej chwili nie możemy liczyć na stabilizację w sprawach materialnych. Niestety nasza postawa albo dodatkowe, nieplanowane wydatki sprawiły, że musimy jakoś w rozsądny sposób gospodarować budżetem, aby nie ponieść strat. Cokolwiek było przyczyną dosyć trudnej sytuacji, musimy teraz zacisnąć pasa i myśleć bardziej racjonalnie. Obecność karty w rozkładzie może świadczyć także o rozrzutności, wydawaniu pieniędzy na niepotrzebne rzeczy, uleganie wszelkiego rodzaju zachciankom i w rezultacie pogorszenie sytuacji finansowej. Jest to okres kiedy trzeba powiedzieć sobie dość i zaprzestać wszelkich działań, które mogą doprowadzić nas do konieczności przymusowego oszczędzania albo do ruiny w najgorszym wypadku. Karta ostrzega też przed popadnięciem w pułapkę kredytową albo bezmyślnym wydawaniem pieniędzy na kosztowne rzeczy, nawet mimo nie najlepszej sytuacji finansowej. Naucz się rozsądnie gospodarować pieniędzmi, inaczej sytuacja będzie coraz bardziej się pogarszać. W niektórych sytuacjach karta może także wskazywać na otrzymanie pieniędzy z różnych źródeł, dwa etaty, pracę na dwie zmiany, dzielenie energii na dwa sposoby. To także rozważenie za i przeciw, planowanie i kontrolowanie wydatków, poszukiwanie rozwiązania, zmienna sytuacja finansowa, długi, lekkie traktowanie pieniędzy, nieumiejętność obchodzenia się z nimi, ciągłe pożyczki od znajomych, zaciąganie różnych kredytów. Karta może czasami oznaczać dwie propozycje pracy, wybór między dwoma pracownikami albo dwoma różnymi projektami, konflikt interesów, rozproszenie wysiłków, zarządzanie pieniędzmi, obrót pieniężny.

Jeden komentarz w artykule “Dwójka Denarów”

  1. ciekawski napisał(a):

    Jakiej karty jest to opis? W tytule jest Dwójka Denarów, a w tekście, dwa akapity dalej jest As Denarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *