iwaz

Y

Cis

Drzewo, cis, broń, magia, ochrona, siła, solidność, wyjaśnienie, oświecenie, protekcja, zmiana, inicjacja, konfrontacja z obawami, punkt zwrotny. Powiązanie pomiędzy niebem a ziemią. Granica pomiędzy życiem a śmiercią. Symbolizuje cis, drzewo świata, most pomiędzy światami, podróże duchowe.

Przypomina o konieczności dotrzymywania obietnic. Iwaz jest symbolem magii run.

Cis jest niesłusznie łączony ze śmiercią, z powodu  antycznego zwyczaju sadzenia gałązek cisowych w miejscach pochówku zmarłych, ale prawdziwą przyczyną sadzenia cisów, było odstraszanie żywiących się padliną zwierząt. Cis jest rośliną trującą,wiecznie zieloną i długowieczną.

Nie powinniśmy się obawiać Iwaz, gdyż oznacza kontynuację i wytrzymałość. Najlepsze łuki wykonywane były zawsze z drzew cisowych. Symbolizują bycie silnym, długotrwałym i elastycznym, posiadanie w sobie ochronnej mocy. Oznacza także zabezpieczenie przed atakiem, i broń w razie napaści.

Twoje zdolności obronne są uśpione i muszą się uaktywnić. Niebezpieczeństwo łatwiej pokonać dzięki skoncentrowanym wysiłkom i cierpliwości. Jest to czas transformacji, czas by pozwolić odejść temu, co stare i przyjąć to, co nowe. Oznacza zaczynanie od początku, nowe życie, nowe marzenia. Jedyną stałą jest zmienna i szybki postęp, wymaga akceptowania zmian, a nie wstrzymywania się od nich, wiec nie należy się obawiać. Zmiana może przerażać, ale jeśli pozostaniesz zgodny ze sobą i będziesz trzymał się wyznaczonej drogi, osiągniesz swój cel. Skieruj swoją uwagę na rozsądne cele, a wtedy łatwiej je osiągniesz.

Znaczenie wróżebne: w uczuciach może oznaczać zapowiedź zmian, które często mogą doprowadzić do zakończenia związku. To także symbol związku bez przyszłości. W pytaniach o zdrowie, runa Iwaz wskazuje na powrót do zdrowia po długiej chorobie. W negacji, oznacza ciężką chorobę, prowadzącą do wyniszczenia organizmu.

Cykl – noc
Kolor – fiolet
Drzewo – cis
5 października – 9 października
Polaryzacja męska
Topaz

Zastosowanie

Bardzo silna runa ochronna i opiekuńcza
Chroni przed chorobami, których przyczyną jest stres.
Wprowadza gruntowne zmiany.
Niszczy stare wzorce i blokady.
Chroni przed bezsilnością i apatią.
Dodaje wiary w siebie.
Chroni przed chorobami genetycznymi.
Ochrania przed szkodliwymi energiami, urokami, klątwami.
Dodaje urody.
Odsuwa lęki.
Talizman dla ezoteryków, osób uduchowionych, mistyków.

Zdrowie

Wspomaga przy chorobach psychicznych.
Pomocna przy chorobach dziedzicznych.
Pomaga zregenerować wątrobę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *