laguz, laukaz

L, Ł

Por, czosnek. Woda, źródło, siła tworzenia, płyn życia, jeziora, laguna, płynność, rytmiczny przepływ, oczyszczenie, sprzątanie, wtajemniczenie, uczucia.

Oznacza wodę, z jednej strony integralną część życia, ale również ciągłe zagrożenie, tak jakie również niesie nam życie. Laguz łączy w sobie elementy zmienności, płynności, ciągłości i braku kontroli. Może reprezentować szał zmysłów. Nieświadomość, intuicyjność, fizyczne zdolności.

Symbolizuje wody płodowe. Wskazuje na powiązania z wodą i wszystkimi jej formami. Oczyszczające działanie. Postaraj się odnaleźć w sobie swoje wewnętrzne dziecko. Laguz jest runą inicjacji. Była ona pierwotnie powiązana z pogańskim obrządkiem chrztu. Ta runa radzi, by zwrócić szczególną uwagę na swoją podświadomość i na sny.

Laguz zawiera sekrety tego, co nieświadome, nagromadzoną lub uniwersalną wiedzę, reprezentuje także fizyczne zdolności. Może być wodą w źródle, pod której taflą skrywa się głębia tajemnic, lub ciemność, mogącą odzwierciedlać pytającego, ale nie przynosić tego, co skryte ponad powierzchnie.

Wierzba
Cykl – wieczór
Kolor – ciemno zielony
Drzewo – wierzba
19 lutego – 5 marca
Polaryzacja – żeńska

Zastosowanie

Pomaga pokonywać przeciwności losu.
Zwiększa intuicję.
Wspiera związki.
Ułatwia znalezienie właściwego partnera.
Pomaga uwolnić się od blokad emocjonalnych.

Zdrowie

Poprawia wzrok.
Działa oczyszczająco.
Wzmacnia działanie ziół.
Reguluje gospodarkę wodną w organizmie.
Wspomaga przy schorzeniach nerek i dróg moczowych..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *