nauthiz, naudiz

N, Ń

Bieda, ból. Potrzeba, konieczność, przymus, brak, niedola, bunt, przeznaczenie, cierpliwość. Potrzebować i chcieć to nie to samo. Ta runa zachęca Nas abyśmy pamiętali, że tylko kiedy walczymy o swój byt, jesteśmy bardziej skłonni by zrozumieć to, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Interpretacja: cierpliwość jest sztuką, to nie jest czas na wymuszanie rzeczy. Nie przyspieszaj spraw, żyj w harmonii, pozwól sprawom toczyć się własnym rytmem. Opóźnienia wcale nie muszą oznaczać porażki, bądź przygotowany na modyfikację planów, jeśli to konieczne, ale tylko po uważnym przeanalizowaniu sytuacji. Kiedy runa pojawia się w rozkładzie prawie zawsze wskazuje na to, czego potrzebuje pytający, co to takiego jest, często wskazują sąsiednie runy. Niemożliwy będzie krok naprzód, jeżeli osoba pytająca nie uświadomi sobie, co to za potrzeba. Czasami Nauthiz pojawia się jako ostrzeżenie przed nadciągającymi kłopotami. Może wskazywać na opóźnienia, pewnego rodzaju braki, kłopoty zdrowotne.
Jako runa rezultatu wskazuje na to, że pytający otrzyma to, czego chce, ale może się okazać, że nie jest to tym, czego naprawdę ta osoba potrzebuje. W znaczeniu wróżebnym może oznaczać również stratę, przewlekłą chorobę, a nawet śmierć, niekoniecznie w sensie fizycznym. Może również oznaczać uśmiercenie dotychczasowego stylu życia, transformację, punkt zwrotny.

Cykl – noc
Kolor – czarny
Drzewo – buk
4 grudnia – 17 grudnia
Polaryzacja – żeńska

Zastosowanie

Przyciąga pomocnych i życzliwych ludzi.
Pomaga odnaleźć prawdziwe powołanie.
Chroni.
Pomaga wyjść obronną ręką z trudnych sytuacji.
Przezwycięża depresję i zniechęcenie.

Zdrowie

Wzmacnia włosy
Pomocna przy leczeniu chorób dziedzicznych.
Wspiera leczenie chorób psychicznych.
Pomaga wyjść z nałogu.
Obniża gorączkę.
Obniża ciśnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *