Tajemnice kart klasycznych

Obiecałam kiedyś, że opiszę na jakiej zasadzie funkcjonuje tablica domów w kartach klasycznych.

Początkowo może to wydawać się wszystko skomplikowane. Nim zaczniemy pracować z tym systemem, potrzebujemy nabyć trochę wprawy i doświadczenia, by z czasem  zrozumieć w jaki sposób karty korespondują ze sobą, jakie jest ich wzajemne oddziaływanie i  powiązanie. Dlatego na początek, radziłabym zrozumieć symbolikę kolorów, znaczenie pojedynczych kart, a następnie ich znaczenie w wzajemnym powiązaniu, czyli sąsiedztwo kart. Kiedy już zapoznamy się z tymi tajnikami, wtedy możemy spróbować rozkładu, który ja nazywam tablicą domów.
Do tego rozkładu używam zwykle 32 kart, które dokładnie tasuję i rozkładam w 4 rzędach po 8 kart.
Rozpoczynam kładzenie zawsze od górnego rzędu, od lewej strony do prawej. Karty można rozkładać koszulkami do góry czyli nie odkryte lub od razu kłaść odkryte, nie ma to znaczenia dla rozkładu.
Każda karta posiada swoje znaczenie uzależnione od tego na jakiej pozycji się znalazła. Oznacza to, że każde miejsce podporządkowane 4 rzędom ma swoje określone, indywidualne znaczenie.
Na początek, by łatwiej to przedstawić, przygotowałam łatwiejszy do zapamiętania system tablicy domów, a z którym z powodzeniem można pracować. Każda karta w rozkładzie jest przypisana do określonego domu, jest to tak zwany dom referencyjny karty. Na przykład jedenasta karta w rozkładzie, Dama Karo jest przypisana do 11 domu, to jest jej dom referencyjny.

I rząd Trefle

1 karta AS TREFL dom darów i prezentów
2 karta KRÓL TREFL dom mężczyzn z kręgu rodziny, krewnych ( ojciec)
3 karta DAMA TREFL dom kobiet z kręgu rodziny (matka)
4 karta WALET TREFL dom rodzinny
5 karta 10 TREFL dom zmian, podróży
6 karta 9 TREFL dom szczęścia
7 karta 8 TREFL dom nowych planów, przedsięwzięć, działań
8 karta 7 TREFL dom wiadomości, komunikacji, nowin

II rząd Karo

9 karta AS KARO dom zawodu
10 karta KRÓL KARO dom dokumentów (braci)
11 karta DAMA KARO dom czasu (sióstr)
12 karta WALET KARO dom listów
13 karta 10 KARO dom finansów
14 karta 9 KARO dom niespodzianek
15 karta8 KARO dom dziedzictwa, spadków
16 karta7 KARO dom sukcesów

III rząd Piki

17 karta AS PIK dom pożegnań, rozstań, strat, transformacji
18 karta KRÓL PIK dom spraw urzędowych, instytucji, urzędów.
19 karta DAMA PIK dom ciemnej damy
20 karta WALET PIK dom niedojrzałości
21 karta10 PIK dom odległości, horyzontu
22 karta 9 PIK dom smutku i strat
23 karta 8 PIK dom kłótni i złości
24 karta 7 PIK dom zakłóceń i zdrowia

IV rząd Kiery

25 karta AS KIER dom spraw domowych
26 karta KRÓL KIER dom mężczyzny (osoby głównej w rozkładzie)
27 karta DAMA KIER dom kobiety (osoby głównej w rozkładzie)
28 karta WALET KIER dom małej miłości
29 karta 10 KIER dom społeczności, towarzystwa, spółek, stowarzyszeń
30 karta 9 KIER dom spełnienia, życzeń
31 karta 8 KIER dom wielkiej miłość
32 karta 7 KIER dom przyjaciół

Pamiętaj, że w rozkładzie karty nie opowiadają w swoim podstawowym znaczeniu pojedynczej karty, lecz wpływają na siebie wzajemnie, „zabarwiają się” korespondując ze sobą i odzwierciedlając wzajemnie swoją symbolikę.
Zazwyczaj  kiedy wróżę z tablicy domów mężczyźnie, jako kartę sygnifikującą obieram Króla Kier, dla kobiety obieram Damę Kier. Po rozłożeniu kart, w pierwszej kolejności zwracam uwagę, w jakim domu znalazła się karta – sygnifikator, a jaka karta pojawiła się w jej domu referencyjnym. Czasem zdarza się, że pojawia się właśnie w przypisanym sobie domu. W przypadku Króla Kier będzie to dom nr 26 natomiast w przypadku Królowej Kier, dom 27.

Następnym krokiem w interpretacji tablicy, jest zinterpretowanie domów w kolejności chronologicznej. Zatem sprawdzamy, jaka karta znalazła się w pierwszym domu (to dom referencyjny Asa Trefl – dom podarunków), następnie jaka karta przypadła na drugi dom ( Król Trefl – dom męskich krewnych), 3 dom (Dama Trefl – dom żeńskich krewnych) i tak po kolei. Jednocześnie sprawdzamy gdzie znalazła się karta przypisana do danego domu tzw. karta referencyjna. Przykład: w 1 domu, pojawiła się karta Karo As, której to domem referencyjnym jest dom nr 9 ( zobacz opis 32 domów). Obecność tej karty w 1 domu czyli domu podarunków sugeruje korzyści na planie zawodowym, np. otrzymanie pracy, podwyżki, awans.

Następnie sprawdzamy, jaka karta znalazła się w 9 domu, domu karty Asa Karo. Patrzymy również gdzie znalazła się karta przypadająca na 1 dom, czyli As Trefl. Następnie interpretujemy 2 dom, 3 dom itd. Na początku może się to wydawać trochę skomplikowane, ale kiedy już się nauczycie i zastosujecie ten rozkład w praktyce, przekonacie się na własnej skórze jak wiele zaskakujących rzeczy można się dowiedzieć ze zwykłej talii kart.
Już wkrótce możecie się spodziewać więcej szczegółów na temat tablicy domów.

Jeden komentarz w artykule “Tajemnice kart klasycznych”

  1. Dorota pisze:

    Proszę o wyjaśnienie dlaczego znaczenie poszczególnych kart jest inne w opisie pt. „Jak wróżyć z kart klasycznych” http://magiakart.pl/jak-wrozyc-z-kart-klasycznych/ a inne w opisie „Tajemnice kart klasycznych” . W jednym są opisane 24 karty , a w drugim 32 karty; przy czym znaczenie tych samych kart jest zupełnie różne np. As trefl w jednym opisie to najgorsza karta w talii, a w drugim to podarunek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *