Dwójka Buław

Współpraca, partnerstwo, także konieczność wyboru, wewnętrzne wahania, podzielona energia, np. dwie prace, dwa kierunki studiów. Karta symbolizuje również nowe widoki, perspektywy, jednak nacechowane pewnym lękiem, przed tym, co nieznane. To także konieczność lub/i umiejętność łączenia przeciwności. Oczekiwanie na awans, myślenie o wyjeździe.

Uczucia

Jak wszystkie dwójki w tarocie, również i ta wskazuje na konieczność dokonania wyboru, dylemat i wszelkiego rodzaju rozterki. W grę wchodzi inny czynnik, który zakłóca naszą równowagę. Być może musimy w jakiś sposób pogodzić dwie równie ważne rzeczy w naszym życiu, albo dokonać wyboru między dwiema rzeczami, bądź osobami.

W sprawach dotyczących uczuć, dwójka buław to zapowiedź rozmyślań i rozterek. Karta może symbolizować sytuację kiedy zastanawiamy się, czy osoba, z którą się spotykamy albo tworzymy związek, to ta właściwa. W naszym życiu uczuciowym pojawiła się niepewność, być może odczuwamy brak stabilizacji u boku partnera. Pojawienie się karty może oznaczać także sprzeczność naszych uczuć bądź widoczne różnice charakterów między dwiema osobami, które coraz trudniej pogodzić i zastanawiamy się, czy na pewno jesteśmy szczęśliwi w tym związku. Dwójka buław symbolizuje też pewnego rodzaju rozdarcie wewnętrzne, które pojawia się kiedy odczuwamy lęk przed zaangażowaniem się w znajomość. Mówi o sytuacji, kiedy chcemy wejść w nowy układ, w jakąś nową relację, ale tak naprawdę jeszcze do końca nie zostawiliśmy przeszłości za sobą albo w obecnej sytuacji jest nam wygodnie i boimy się zmian. Karta może wskazywać na problem z dokonaniem radykalnych kroków. Być może stare uczucie jeszcze całkowicie nie wygasło, być może nowa miłość nie do końca spełnia nasze oczekiwania, nie jest tak jak sobie wyobrażaliśmy. Zastanawiamy się nad wejściem w nową relację, ale pewne obawy nas przed tym powstrzymują, zastanawiamy się więc i ciągle analizujemy sytuację, zanim podejmiemy ten właściwy krok.

Karta oznacza także dosyć trudną próbę pogodzenia charakterów, docieranie się w nowych związkach. Dwójka buław wskazuje, że nie poddajemy się tak łatwo, że chcemy żeby było dobrze, ale czy to się uda? Na to pomogą Ci odpowiedzieć następne karty. Musimy także przyjrzeć się sobie, może nasze rozterki są niepotrzebne i na siłę szukamy problemu?

Dla osób będących w stałych związkach dwójka buław może oznaczać także czas na szukanie rozwiązań, ale jeszcze nie jest to etap działań a dopiero czas rozmyślań i wyborów. Pojawienie się tej karty w rozkładzie może też oznaczać rozbieżne potrzeby i wymagania w związku. Najlepiej porozmawiać o tym szczerze ze swoim partnerem zamiast ciągle się zamartwiać i analizować sytuację. Istnieje szansa na porozumienie w tym związku, ale nie obędzie się bez rozmów i kompromisów. Jeśli nie możesz zdecydować między dwiema ważnymi opcjami, to koniecznie ustal, co jest dla Ciebie lepsze, bardziej przekonujące i wartościowe, koniecznie ustal priorytety i podejmij właściwą decyzję.

Finanse

Mamy różne możliwość wyboru, tylko którą wybrać? Ta karta mówi o dylematach związanych z podejmowaniem dosyć ważnych decyzji w życiu. Nasza energia jest podzielona między dwie ważne opcje, mamy problem z ustaleniem tego, co jest ważniejsze i bardziej nam odpowiada, który wariant przyniesie większe korzyści. Niezależnie od konkretnej sytuacji, przesłaniem dwójki buław jest wybór między staniem w miejscu a działaniem. Nasze poczynania zostały chwilowo zablokowane poprzez niemożność podjęcia decyzji. Należy się określić, aby nie popaść w stagnację.

Inną sytuację, którą może oznaczać dwójka buław można opisać słowami „coś za coś”, czyli nasz sukces nie cieszy tak jak powinien, ponieważ uzyskaliśmy go kosztem wielu wyrzeczeń. Aby zyskać, musieliśmy też coś stracić. Zdobyliśmy wymarzoną posadę, doczekaliśmy się upragnionego awansu i zostaliśmy przeniesieni na nowe stanowisko, ale pewnym kosztem. Być może awans sprawił, że mamy więcej obowiązków i mniej czasu dla bliskich. Nowe, dodatkowe obowiązki przysparzają nam trudności z ich wykonaniem.

Karta może symbolizować również tymczasowy zastój w sprawach finansowych i zawodowych, spowodowany niepewnością, co do dalszych działań. Nie wiesz co robić, być może dodatkowo boisz się ryzyka związanego ze zmianami. Czegokolwiek sprawa dotyczy, czy przeprowadzki do innego miasta, zmiany pracy a może nowych przedsięwzięć, to Twoje niezdecydowanie i obawy uniemożliwiają podjęcie decyzji i dalszy ruch. Być może ryzykowne decyzje podejmowane w przeszłości, które przyniosły straty nie pozwalają Tobie na zdecydowane i odważne ruchy. Nie możesz ruszyć naprzód, bo wciąż rozpamiętujesz porażki.

Karta symbolizuje także rozmyślania na temat najbliższej przyszłości. Jesteś na etapie poszukiwania nowego zajęcia, nowych rozwiązań, ale sam nie wiesz czego chcesz albo nie jesteś pewien nowych przedsięwzięć. Chcesz rozpocząć nową inwestycję, podpisać umowę, złożyć propozycję współpracy ale nie do końca jesteś pewien słuszności tych działań. Wahasz się i na razie nie działasz, albo działasz bardzo ostrożnie i powoli. Być może coś do końca nie jest jasne i wywołuje w Tobie wątpliwości albo wymaga od Ciebie wielkich wyrzeczeń.

Daj sobie czas na zastanowienie, rozważ wszystkie „za” oraz „przeciw”, ale nie przeciągaj podejmowania decyzji w nieskończoność, inaczej możesz nie wykorzystać danych Tobie szans, nie podejmuj też decyzji pochopnie, aby uniknąć ewentualnych pomyłek. Zastanów się czego tak naprawdę chcesz, czym pragniesz się zająć i jakie przyniesie to Tobie korzyści. Jeśli chcesz nawiązać współpracę albo otrzymałeś nowe oferty biznesowe to nie odrzucaj ich z góry, ale dokładnie je przemyśl, czasami warto zaryzykować. Pozostałe karty w rozkładzie powinny pomóc bliższej interpretacji i dać dokładniejszy obraz sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *