Dziesiątka Buław

Ciężka praca, dodatkowe obowiązki, skłonność do pracoholizmu, branie zbyt wiele na swoje barki, przeciążenie pracą, obowiązkami, duża odpowiedzialność, potrzeba wypoczynku, zbyt wiele spraw czeka na załatwienie. W partnerstwie może oznaczać bycie w układzie, który nam ciąży, przestał nam odpowiadać, być może jedna ze stron angażuje się dużo bardziej niż druga.

Poważna odpowiedzialność, trudne czasy, tyrania.

Uczucia

Dla stałych związków pojawienie się karty może oznaczać zniechęcenie, znużenie, albo przemęczenie sprawami partnera. Obecny układ zaczyna Wam (lub któremuś z Was) ciążyć i coraz mniej odpowiadać. Być może na jednym z Was spoczywa zbyt wiele obowiązków albo związek wymaga zbyt dużych poświęceń. Jedna ze stron może mieć już dosyć. Albo oboje dochodzicie do wniosku, że Wasz związek wymaga  zbyt dużo pracy, a efekty są niezadowalające. Może być to także ostrzeżenie w przypadku osób, które rozpoczynają nowy związek. Karty mogą wskazywać, że w tym związku nie będziemy czuć się dobrze, że po pewnym czasie uczucie to zacznie ciążyć i powodować dyskomfort. Być może będzie ono wymagało zbyt wielu wyrzeczeń i wysiłku. Należy być ostrożnym, ponieważ praca nad tym związkiem może okazać się pracą syzyfową. Karta może sugerować również, że w związku może pojawić się nagły cios albo poważny problem, który okaże się trudny do udźwignięcia. Uczucia partnera zaczną Cię męczyć. Być może partner okaże się zbyt wymagający, może jego nadopiekuńczość zacznie Cię irytować, może zaborczość i zazdrość staną się nie do zniesienia w tym związku. Karta wskazuje na sytuacje, w której problemy w związku zaczynają mocno przytłaczać i przeszkadzać. Rozmowy, negocjacje, próby dojścia do porozumienia mogą okazać się nieskuteczne, problem i tak będzie istniał i przeszkadzał w zbudowaniu harmonijnego związku. Karta może także oznaczać, że błędy i grzechy popełnianie w przeszłości mogą teraz dać znać o sobie w postaci dręczących i niepokojących wyrzutów sumienia. Dla osób będących w związkach w pytaniu o  to, czy dojdzie się do porozumienia, może ta karta oznaczać, że będzie to bardzo trudne dla Was zadanie, albo porozumienie będzie możliwe tylko wtedy, kiedy zdecydujecie się poświęcić coś, dla dobra związku. Może trzeba będzie skończyć z nałogiem, ograniczyć wydatki i częste kontakty towarzyskie. Trzeba się będzie najpierw czegoś wyrzec, zrezygnować z pewnych rzeczy, aby dojść do ugody. Jeśli jest to coś, co przeszkadza w prawidłowym funkcjonowaniu związku, warto podjąć wysiłek, ale jeśli partner wymaga od Ciebie zbyt wiele i rezygnacji z rzeczy, które są Ci bliskie i ważne dla Ciebie, to warto się zastanowić, czy naprawdę warto. Dla osób samotnych może to oznaczać w tej chwili problemy ze znalezieniem partnera, złą taktykę i pogłębiające się zniechęcenie z powodu trudności. Samotność będzie Ci szczególniej niż dotychczas doskwierała, ale nie należy się poddawać, ten stan nie będzie trwał wiecznie. W gorszym przypadku karta może oznaczać partnera, który znęca się psychicznie lub fizycznie, jest chorobliwie zaborczy i przesadnie wymagający, należy zwrócić wtedy uwagę na sąsiadujące karty, one pomogą we właściwej interpretacji.

Finanse

Karta ta oznacza przeciążenie licznymi obowiązkami, żmudną, mozolną pracę, która może nie dawać zadowalających efektów. Być może zbyt dużo wziąłeś na swoje barki i trudno Ci wywiązać się z obowiązków. Gonią Cię terminy, masz dużo rzeczy do załatwienia, pilne sprawy czekają na zrobienie, a Ty zastanawiasz się jak temu podołasz. Jesteś zmęczony i nie masz czasu na odpoczynek. Twoja praca jest naprawdę ciężka i wymaga wiele wysiłku. Możliwe, że znajdujesz się na skraju wytrzymałości, jedyne czego pragniesz to zasłużony odpoczynek i dużo snu. Karta może oznaczać także pracę fizyczną, przeprowadzkę do innego budynku. Jeśli prowadzisz działalność to albo w tej chwili masz dużo zleceń i pracy i ciężko Ci się wywiązać z terminów albo ciągle pracujesz i nie masz czasu na odpoczynek, ale uwaga karta może także oznaczać duże trudności z jaką boryka się firma. Możliwe, że masz w tej chwili dosyć poważne problemy i próbujesz je udźwignąć, jednak w tej chwili wydaje Ci się to ponad Twoje siły. W pytaniach o powodzenie w pewnych przedsięwzięciach obecność tej karty to po prostu trudności, zbyt wielka odpowiedzialność, projekt niemożliwy do zrealizowania albo wymagający ogromnego zaangażowania lub niebotycznie wysokich nakładów pieniędzy, których prawdopodobnie w tej chwili nie posiadasz. Ciężar sytuacji staje się nie do udźwignięcia. Karta może stanowić ostrzeżenie przed uwikłaniem się w trudną sytuację lub zobowiązanie, któremu nie będziemy potrafili sprostać. To także przestroga przed angażowaniem się w przedsięwzięcia, które mogą później nam zaszkodzić i przynieść straty. Nie angażujmy się więc w coś, co nie jest do końca pewne. W tej chwili lepiej unikać wszelkich, poważnych zobowiązań. Nie jest to dobry znak w pytaniach o zaciągnięcie kredytu, karta sugeruje bowiem ogromne trudności w spłacie pożyczki. Dziesiątka buław może oznaczać także wyjątkowo trudną współpracę i trudne warunki pracy i środowisko w którym ciężko wytrzymać. W rzadszych przypadkach obecność karty może oznaczać przemoc, tyranię, ucisk, znęcanie się czy niegodziwe traktowanie w miejscu pracy, szczególnie w korespondencji z takimi kartami jak Diabeł albo piątka buław, bądź siódemka buław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *