Historia Tarota

Historia Tarota

Nieznana Historia Tarota

Jak dotąd, żaden z historyków nie potrafił udokumentować dokładnego czasu i miejsca powstania kart tarota. Tak naprawdę nie wiadomo jak dokładnie przebiegała Historia Tarota. Uważa się, że Tarot ma 600letnią tradycję. Na temat powstania tych kart jest wiele różnych opinii. Najstarsza, zachowana talia kart pochodzi najprawdopodobniej z końca XIV wieku, choć opinia ta także nie jest do końca potwierdzona. Historia tarota jest niezwykła i pełna tajemnic. Równie trudno jest określić miejsce powstania tych magicznych kart. Wielu autorytetów i znawców uważa, że kolebką Tarota jest Egipt, ale nie każdy się z tym zgodzi. Mimo trudności w ustaleniu miejsca i czasu powstania kart Tarota, wszyscy eksperci zgadzają się co do jednego – omawiane karty mają w sobie niezwykłą, magiczną siłę. Mówi się, że tarot to narzędzie okultyzmu, słowo to pochodzi od łacińskiego wyrazu occultus, co oznacza tajemny, ukryty. Tarot to niezwykła nauka, zyskująca coraz większą popularność. Pojawia się coraz więcej publikacji na temat tarota, co sprawia, że wiele osób może się nauczyć tej wyjątkowej sztuki wróżenia samemu. Historia tarota jest równie tajemnicza co karty Tarota.

Budowa kart Tarota

Talia kart tarota składa się 78 kart. Tarot dzielimy na dwie części: Arkana Mniejsze (56 kart) i Arkana Większe (22 karty). Arkana, slowo pochodzenia łacińskiego oznacza tajniki, sekrety. Każda, pojedyncza karta ma swoją interpretację. Naukę czytania tych kart powinno się zacząć od poznania Arkanów Większych.

Interpretacja kart Tarota

Uważa się, że w tarocie nie ma jednej, właściwej interpretacji kart. Każdy w trakcie nauki wróżenia z kart tarota powinien wypracować swój własny klucz, symbolikę. Tarot nie jest wyrocznią, wskazuje jedynie na możliwości, jakie ma przed sobą człowiek, mówi o tym, co może się wydarzyć, ale nie musi. Tarot ostrzega i podpowiada, mówi o naszych siłach i słabościach, radzi jak walczyć z naszymi lękami, niepowodzeniami, jaką drogę należy obrać, by zakończyła się ona sukcesem. Wróżąc z tarota można nie tylko poznać swoją przyszłość, ale i dowiedzieć się, jakie wydarzenia z przeszłości mają wpływ na obecną sytuację i w jakim momencie życia jesteśmy teraz.

Tarot – Spis treści

5 komentarzy w artykule “Historia Tarota”

 1. marcin marcin pisze:

  Ciekawa Historia, aczkolwiek z tarotem jest tak, że do końca nie znamy jego prawdziwej historii

 2. enhi enhi pisze:

  Bardzo dobry artykuł

 3. Małgosia pisze:

  Myślałam, że przy stawianiu tarota odnosimy się do konkretnego klucza. Ale skoro każdy musi nauczyć się interpretacji to może znamy odpowiedź na pytanie, dlaczego wróżbici dzielą się na autorytety i oszustów.

  1. Fortunata pisze:

   Małgosiu, oczywiście, że znasz odpowiedź ale jest ona ukryta w podświadomości i właśnie karty, poprzez podpowiedź pozwalają do nie dotrzeć.
   Jeśli chodzi o o wróżbitów i ich umiejętności, to tak naprawdę każdy może nauczyć się znaczenia kart i może je stawiać, ale jeśli ma słabo rozbudzoną intuicję, to jego interpretacja będzie uboga i nie zawsze trafna. I tak dla przykładu: widząc kartę Rydwan jeden powie „twoja sprawa nabierze szybkości” a inny powie „dostaniesz mandat za przekroczenie szybkości”. Kto udzieli trafnej odpowiedzi? Ten, kto ma rozwiniętą intuicję i oprócz podstawowego znaczenia karty, widzi więcej.

   1. Chris pisze:

    A ja mam tak że karty zawsze pokazuja mi stan aktualny. To co ma się wydarzyć lub co jest w danej chwili kiedy srawiam karty. Np jeśli jestem z kims pokłocony karty pokazą nade mna kłotnie a po kilku chwilach gdy dojdziemy d porozumienia tarot przy zapytaniu o to samo pokaże mi coś innego. Jeśli szef podjąl jakaś decyzje to karty w pytaniu o pracę pokażą mi to co on zdecydował, ale jeśli po chwili szef się rozmyśli to karty w pytaniu o dokładnie to samo pokaże mi co innego. Jesli zapytasz sie czy on /ona Cie kocha to tarot pokaze jak jest ale jesli po chwili sie pokłocicie i zapytasz o to samo to karty pokażą zamiast miłości wojnę konflikt moze byc nawet Wieża Diabeł czy Pustelnik co nie znaczy ze taka bedzie przyszłośc. Po prostu w danym momencie ta osoba tak to czuje co nie znaczy ze po chwili kiedy emocje ja opuszczą te energie beda dalej takie same.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *