berkano, berkanan

B

Brzoza, różdżka. Wzrost fizyczny lub mentalny, urodzajność, macierzyństwo, odrodzenie, wyzwolenie, nowe życie, piękno fizyczne, ranga, pozycja. Obietnica nowych początków. Berkano odnosi się do regeneracji, odnowy, oczyszczenia, leczenia i wyzdrowienia. Jest to runa rodziny i domostwa. Reprezentuje radość płynącą z pozytywnych relacji seksualnych, płodność, kobiecość, narodziny. Berkano wywodzi się od obrazu pramatki.

Narodziny w tym kontekście mogą być rzeczywiste lub mieć znaczenie symboliczne.

Na przykład sukcesywny początek jakiejś idei lub przedsięwzięcia. Ekscytujący moment dla nowych początków, nadejście nowych przygód. Aktywność, energia. Dobry czas na spirytualne oczyszczenie. Odrzuć niesłuszne koncepcje i zaakceptuj nowe idee. Umieść przeszłość na swoim miejscu, ale wyciągnij naukę z doświadczeń. Uzbrój się w cierpliwość, nie oczekuj nagłych efektów za swoje wysiłki, to dobry czas żeby zasiać ziarno i czekać na rezultaty. Znaczenie wróżebne: wzniecone pożądanie, nowy romans,
W negacji może oznaczać, brak postępu, utratę rangi, dyshonor, spadek, stratę, zły czas na nowe przedsięwzięcia. Należy uważać, by nie zostać oszukanym lub okradzionym. Problemy rodzinne. Niepokój związany z bliską osobą, brak troski, opuszczenie, utrata kontroli, wyrzuty sumienia, oszustwo. Kłopoty z zajściem w ciąże.
Poprawa w biznesie, profity, inwestycje.

Cykl – dzień
Kolor – ciemna zieleń
Drzewo – brzoza
4 luty – 18 luty
Polaryzacja żeńska

Zastosowanie

Ochrania dom i rodzinę.
Runa opieki i macierzyństwa.
Uodparnia przed utratą energii.
Pomaga w kontaktach z dziećmi.
Ułatwia poród.
Chroni kobiety.
Chroni przed chorobami piersi.

Zdrowie

Leczy, w szczególności infekcje.
Pomaga przy dolegliwościach kobiecych.
Wzmaga płodność.
Pomaga przy schorzeniach neurologicznych.
Uodparnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *