thurisaz, durisaz

C, Ć

Kolec, cierń, Olbrzym. Konflikt, instynkt, zaradność życiowa, oczyszczający ogień. Olbrzymia siła. Ochrona.
Symbol ochrony własnych interesów. Przesilenie, burza, wyładowanie nagromadzonych emocji, oczyszczenie, katharsis. Lekcją tej runy jest przesłanie „ nauczyć się, że cierpienie jest konieczne by móc doświadczyć wszystkiego, co oferuje nam życie” To, co na początku może się wydać negatywnym a nawet destruktywnym wydarzeniem, może być cenną lekcją na przyszłość i otworzyć nas na zmiany, które są w życiu nieuniknione.

Pomyślność losu, która pomaga przezwyciężyć przeszkody. Pokonanie wrogów lub problemów. Potrzeba konsekwencji w działaniu i doprowadzenia spraw do końca. Obrona lub atak w zależności od sytuacji, nie wolno być biernym ani się poddawać. Konieczność wyjaśnienia spraw. Nie uciekniesz przed problemami, musisz się z nimi zmierzyć. Zbyt długo gromadzone krzywdy i emocje, stają się zbyt ciężkie do udźwignięcia, co może prowadzić do chorób. W negacji może oznaczać dominującą osobę. Pojawienie się tej runy w rozkładzie oznacza konflikt, kłótnię a nawet przemoc. Może również oznaczać chorobę psychiczną, narcyzm, megalomanię, konfliktowe sytuacje, zamieszanie w plotki. W pytaniach o zdrowie wskazuje na choroby o podłożu psychosomatycznym, których przyczyną jest słaba konstrukcja psychiczna.

Cykl – noc
Kolor – jaskrawo czerwony
Drzewo – tarnina
22 marca – 5 kwietnia
Polaryzacja męska

Właściwości

Pomaga ludziom nieśmiałym, niezdecydowanym, dodając pewności siebie.
Wskazana jako amulet przeciw urokom, i złym atakom.
Pomocna w dochodzeniu swoich praw, w sprawach urzędowych, prawnych, ale również w konfliktach międzyludzkich.
Należy postępować bardzo ostrożnie z energią tej runy, ponieważ ma ona właściwości silnie pobudzające. Trzeba bardzo uważać by nie przesadzać, wykorzystując tę runę.

Zdrowie

Pomaga przy apatii.
Pomocna przy kamicy nerkowej.
Wskazana przy chorobach o podłożu reumatycznym.
Wzmacnia działanie ziół.
Łagodzi schorzenia wzroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *