Horoskop numerologiczny – 9 Rok Osobisty

Twoje motto: Pozwól odejść przeszłości

Co przyniesie ten rok? Zamykanie przeszłości, oczyszczanie, izolacja, porządkowanie, refleksja, zwieńczenie, czas wielkich podsumowań.

Jaki to będzie rok?

9 Rok Osobisty jest rokiem szczególnym. Zamyka on numerologiczny cykl, jednak zanim rozpoczniemy kolejny, nowy cykl, dziewiąty rok osobisty może przynieść nam pewne zagrożenia, kłopoty i troski. Rok ów nie jest najlepszym czasem na podejmowanie ważnych, tzw. życiowych decyzji, takich jak zakup mieszkania, zmianę pracy czy zamążpójście. Jest to czas dokonywania bilansu mijającego właśnie cyklu. To trudny rok. Zanim jednak w naszej głowie narodzą się katastroficzne wizje, odetchnijmy głęboko i zachowajmy zimną krew. To właśnie spokój będzie w tym roku naszym sprzymierzeńcem, a nie pośpiech, podejmowanie ryzykownych decyzji czy przyspieszanie spraw. 9 Rok Osobisty nie jest zapowiedzią dramatów czy kataklizmów, ale bardziej niż w innych latach osobistych będziemy narażeni na straty czy niesprzyjające okoliczności. Trudniej nam będzie coś osiągnąć, zrealizować czy wywalczyć.

W okresie tym nie należy spodziewać się zbyt wielu nowych widoków i możliwości, ekscytujących wyzwań zawodowych, nawiązywania trwałych znajomości czy przeżywania namiętnych uniesień.  W 9 Roku Osobistym więcej czasu poświęcamy refleksji nad sobą, swoim życiem, nad tym, co było. To doskonały czas na wyciszenie, oczyszczenie ze wszystkiego, co nam przeszkadzało w ostatnich latach. To porządkowanie i kończenie starych spraw, pozbywanie się wszystkiego, co niepotrzebne. To także najbardziej odpowiedni moment na rozstanie się z ludźmi, którzy już dawno powinni odejść do przeszłości. W tym okresie powinniśmy więc zakończyć wszystkie znajomości, które w pewien sposób nam ciążyły. Należy także zaniechać tych działań, które nie dają nam korzyści, przynoszą starty czy też są w jakiś sposób nieefektywne dla naszego rozwoju osobistego czy finansów. Jeśli coś dotąd generowało więcej strat niż zysków to zastanówmy się czy nie jest to odpowiedni moment, by zrezygnować z tego i podjąć przygotowania do czegoś nowego, bardziej przemyślanego i obiecującego.

W wibracji 9 przychodzi czas, który pozwala przygotować się do kolejnego, nowego dziewięcioletniego cyklu. W roku tym będziesz bardziej ostrożny w działaniu. Twoja intuicja bardziej się wyostrzy, czujność się wzmocni, częściej będziesz słuchać swojego wewnętrznego głosu. Nie tak łatwo będzie Cię namówić na coś ryzykownego czy szalonego. Będziesz wszystko analizować i myśleć przynajmniej kilka razy, nim się na coś zdecydujesz. I dobrze! Uważaj z podejmowaniem bardzo ważnych decyzji. To nie najlepsza pora na deklaracje, nowe biznesy, umowy czy związki. Twój wewnętrzny głos będzie częściej do Ciebie przemawiać. Będziesz w tym okresie także bardziej podatny na refleksję, wyciszenie, rozmyślanie o życiu, o planach na przyszłe lata. To dobry okres na szkicowanie planów na przyszłość, nowe postanowienia, projekty, które zaczniesz wdrażać po zakończeniu tego roku.

Co jest ważne w tym roku? Czym należy się zająć?

Przede wszystkim – pozwólmy odejść temu, co dotychczas nam nie służyło, co jest już nieaktualne, przeżyte i bezużyteczne. Należy zamknąć za sobą wszystkie sprawy z przeszłości i skoncentrować się na tych bieżących lub tych, które dobrze rokują na przyszłość.

Unikajmy podejmowania bardzo ważnych decyzji – to nie jest najlepszy czas na otwarcie nowego przedsięwzięcia, składania przysiąg małżeńskich przy ołtarzu czy wchodzenia w nowe związki – nie będę one trwałe. Na to przyjdzie pora w kolejnych latach, trzeba uzbroić się w cierpliwość i niczego w 9 Roku Osobistym nie przyspieszać.

Pamiętajmy więc! W 9 roku osobistym żegnamy to co uciążliwe, nieaktualne i trudne, by otworzyć się na nowe szanse i wyzwania od losu. Czekajmy cierpliwie.. W nowym cyklu nadejdą nowe, lepsze możliwości!

Na co uważać, czego się wystrzegać?

Rok Osobisty 9 niesie pewne zagrożenia, więc powinniśmy w tym okresie odznaczać się większa ostrożnością i rozwagą w działaniu. Często nie z własnej winy możemy spodziewać się trudności i przeciwności losu. Problemy mogą dotyczyć wszystkich sfer życia: uczuciowej, finansowej, zawodowej czy zdrowotnej. Należy więc liczyć się ze stratami różnego rodzaju, materialnymi czy też na polu osobistym. Niektóre relacje mogą zostać w tym roku zakończone. Jeśli czujesz, że od dawna tkwisz w związku czy w układzie, który nie jest dla Ciebie szczęśliwy, a wręcz Ci nie służy i jest toksyczny, to jest to odpowiedni czas, by taki związek definitywnie zakończyć.
Nie wchodźmy w nowy cykl ze starymi problemami. To co niedobre, bolesne, kiedyś i tak musi odejść. Tylko z czystą kartą, pozytywnym bilansem i bez zbędnego balastu masz szansę wejść sukcesywnie w nowy cykl i wykorzystać go w pełni. Gdy zrobimy generalny remanent i przygotujemy miejsce na nowe, będziemy mieć większe szanse na ciekawsze doświadczenia, lepsze możliwości czy poznanie tej właściwej osoby.

W okresie wpływu liczby 9  możemy mieć większą skłonność do zamartwiania się, apatii, zdenerwowania czy ciągłego uczucia zmęczenia. Nasze zdrowie nie będzie naszą najlepszą stroną, a kondycja będzie pozostawiać wiele do życzenia. Mogą się pojawić stany depresyjne i niechęć do zdecydowanego działania. Bądźmy na to uczuleni i dbajmy o nasze zdrowie i lepsze samopoczucie. Dziewiąty Rok Osobisty oddziałuje gorzej na nas i nasz organizm, ale przy odrobinie wysiłku i dobrych chęci możemy uniknąć popadania w marazm, pesymizm i bezczynność.

12 komentarzy w artykule “Horoskop numerologiczny – 9 Rok Osobisty”

 1. wiktoria pisze:

  niestety 9 do latwego roku nie nalezy. u mnie zdarzalay sie rozne nieszczescie w tym najgorszy byl rozwod a wczesniej zdrada meza Ale od kolejnego roku wszystko zaczelo sie prostowac nie tracmy wiec nadziei. Ja poznalam nowa milosc w 2 roku

 2. ania pisze:

  Witam, moj brat jest w 9 roku. Po miesiacu znajomosci zareczyl się z dziewczyną. Twierdzi, że to ta jedyna. Jak Państwo mysla czy taka wielka milosc moze przetrwac skoro zaczela sie w 9 roku, czy raczej jak tak szybko sie zaczela to i skończy? Podam tez daty. 11.08.1986 oraz 16.06.1991
  Prosze o odpowiedź. Pozdrawiam;-)

  1. Allan pisze:

   Dziewiąty rok jak informuje powyższy tekst jest czasem, w którym powinno się pożegnać z pewnymi starymi sprawami. Z pewnością nie sprzyja on rozpoczynaniu nowych działań (w tym wypadku zaręczyny). Jeśli jednak spojrzeć na wibracje urodzenia, które podałaś, to wskazują raczej na stały, dobry związek. Pierwsza wibracja to 34 – jest to osoba, która mimo sporej energii i niekiedy oportunistycznej i kontrowersyjnej postawy (nie zawsze ujawnia się z nią na zewnątrz), ceni sobie trwałe relacje. Jeśli „uwikła” się w związek to coś jest na rzeczy. Jest niechętna do okazywania uczuć i raczej ma duszę samotnika, więc nie jest jej łatwo o utworzenie takiej relacji. Zgoda na coś takiego z jej strony wskazuje że naprawdę zależy jej na drugiej osobie. Rzadko kiedy zmienia zdanie.
   Druga osoba to 33. Jest to osoba wierna, często ceniąca tradycyjne wartości. Ma trudny charakter, może mieć skłonność do dominacji i podejrzliwości lub popadać w lęki i depresję. Nie interesują jej romanse itd.,tylko trwałe związki. Z pewnością będzie chciała założyć rodzinę.
   Jeśli 33 nie będzie zbytnio „cisnęła” 34 to powinno być dobrze. W przeciwnym razie 34 może się pogniewać i odizolować od 33.
   Pozdrawiam :)

   1. sloneczko pisze:

    Hej, podobna sytuacja, a daty to 11.11.1993 i 21.09.1990. Jakie są rokowania? Czy faktycznie co w roku 9 numerologicznym zawarte nie ma prawa przetrwać czy to tylko taka możliwość jak w każdym innym roku i w związku. Nie ukrywam, że coś takiego w głowie potrafi przygnębiająco wpływać, a rzeczywistość jest zupełnie inna.

 3. wciąż wierzę pisze:

  Do tej pory sugerowałam się numerologią z przymrużeniem oka. Jestem numerologiczną dziewiątką. I w tym właśnie roku, jak byk strzelił WSZYSTKO zaczyna się zgadzać. Poważne zmiany w moim życiu zaczęły się już 13 września! Zaczęłam czytać horoskopy numerologiczne i byłam zszokowana jak bardzo wszystko układa mi się w całość. Zakończenie relacji, w której tkwiłam i nie potrafiłam sobie wytłumaczyć, nie potrafiłam (nie chciałam) odejść, kurczowo trzymałam się jej jakby miała być dla mnie szansą na lepsze życie! Bardzo niekorzystnej dla mnie, ciągnącej się latami (od1). Pocieszam się, że jest to czas generalnych porządków, nawet jeśli sami niekoniecznie mieliśmy ochotę na tak ekstremalne „sprzątanie”. Wszystko dzieje się jakby bez mojego udziału – starałam się, ale toksyczna relacja okazała się nie do wytrzymania. Zakończyłam ją po wielu latach braku odwagi na tak definitywny koniec, łudzenia się, że się zmieni. Zmieniła ale na najgorszą z możliwych. I przestałam słuchać tłumaczeń… Enigmatyczne to dosyć :) Sprzątanie mojego świata :) Pozostaje we mnie jednak nadzieja na nowy początek, za jakiś czas. Nadzieja, że będzie to coś lepszego :)

 4. Noki pisze:

  Jeśli mój obecny rok osobisty to 9 gdyż Nowy Rok Numerologiczny rozpoczyna się w tym roku 1 października, to czy w moim przypadku mogę otworzyć działalność? Zależy mi na realizacji pomysłów. Urodziłam się 16.05.1985. Proszę o pomoc gdyż nie chciałabym swej rodziny narażać na problemy, a przekonuję się, że jednak Galileusz miał rację co do liczb ;)

 5. ksywka pisze:

  Jak zdążyłam się zorientować …weszłam w 9 rok osobisty ,czyli porządki !! i o dziwo nie wiedząc o tym ,że obecnie mam taki właśnie rok …..zakończyłam toksyczną dla mnie znajomość !!! mimo iż jest on nadal w mym sercu …i pewnie długo jeszcze będzie …ja mimo tęsknoty i ogromnego bólu w sercu …zdecydowałam się zakończyć to !!! Pozamykałam wszystko , Skype , FB i założyłam też blokadę na swój nr tel …..aby odciąć się od wyniszczającej mnie relacji ……nie ma w tej relacji żadnej przyszłości .Osoba ta wciąż ugania się za nowymi partnerkami i wrażeniami …..a nóż za rogiem jest kobieta …inna od wszystkich i ……trzeba rzucić obecną …gdyż ta nowa może być inna !!! i tak w nieskończoność , gdyż on z nikim nie wchodzi w jakieś głębsze relacje ….z jego strony nie ma żadnych uczuć !! jest to zabawa czyimś życiem , uczuciami ….ale jego nikt i nic nie zmieni …….chyba ,że pewna część ciała odmówi posłuszeństwa …..Mimo iż bardzo dużo kosztowała mnie moja decyzja …..myślę ,że dobrze zrobiłam odcinając się od tego .Dopiero początek roku ,więc pewnie to też początek porządków ….nie wiem co jeszcze dojdzie ….ale cieszę się ,że tak będzie ….może zamknę coś paskudnego co mam na myśli ??? chciałabym …ale nie zależy to ode mnie …Nie wiem tylko czy dotyczy to całego roku kalendarzowego …czy do daty urodzin ?? Myślę ,że opis roku 9 pomoże mi w podjęciu dobrych decyzji i …..wiem też czego nie warto robić , i za to bardzo dziękuję .

 6. ula pisze:

  jestem w 9 roku (06.10.1981) i wraz z mezem (04.11.1980) w ubieglym rou podpisalismy umowe o zkup domu a wtym wzielismy kredyt.
  i teraz az sie boje czy to byl dobry czas i decyzja

 7. Alex pisze:

  Faktycznie dla mnie to dość trudny rok pod każdym względem ale też rok dokładnie tak jak opisany, zastanowienia się , zatrzymania. To czas kiedy zdecydowanie żyje wolniej, spokojniej choć finansowo kiepsko. Jest też relacja która zaczęła się w styczniu nie jest łatwa ani oczywista. niby nic ale cały czas na poziomie duchowym coś się dzieje. Zastanawiam się czy nie po to abym uświadomiła sobie że boję się dawać i brać (tak też postrzegam tę drugą osobę) i tak sobie orbitujemy jedno obok drugiego. Nie wiem jak on ale ja czuje się zmęczona i zniecierpliwiona czasami, ale być może chodzi o to by nauczyć się właśnie cierpliwości. Dziękuje za artykuł bo wiem co mam zrobić do końca roku jeśli o uporządkowanie życia. Bardzo się cieszę że trafiłam na blog. serdeczności

 8. Depot pisze:

  heu bralam slub w 9 roku (1998).. masakra.. rozwod po 18 latach ( podwojna 9).

  Brak porozumienia, brak przestrzeni..

  9 To jak ciaza 9 miesiac i koniec… musi sie to skonczyc.

 9. Jacek pisze:

  Mam koleżankę w dziewiątym roku osobistym, jak się jej skończy dziewiątka, to mi się zacznie.
  moja data urodzenia 14-05-1976
  Jej 10-04-1991.
  Allanie, Odpowiesz mi na tą zagwozdkę?

 10. Jacek pisze:

  Mam kolezanke ktora jest teraz w 9 roku, potem ja bede w dziewiatce.
  Bardzo mi sie podoba, mam nadzieje na cos wiecej. Allanie co Ty na to powiesz?
  Moja data urodzenia 14-05-1976.
  Jej data urodzenia 10-04-1991.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *