Lata osobiste

Czym są lata osobiste?

Rok Osobisty oblicza się dodając dzień i miesiąc naszego urodzenia, do liczby bieżącego roku kalendarzowego. Otrzymaną sumę należy zredukować.

Przykład obliczenia liczby Roku Osobistego, w roku 2008 dla osoby urodzonej 07 09 1979 r.

07 + 09 + 2008 =  0 + 7 + 0 + 9 + 2008 = 7 + 9 + 2 + 0 +0 + 8 = 26 = 2 + 6 = 8

Dla osoby urodzonej 07 09 1979 roku, Rok Osobisty (w tym przypadku uwzględniliśmy rok bieżący, czyli 2008r.) upłynie w wibracji liczby osiem.

Cykl numerologiczny trwa dziewięć lat. Nasze największe zmiany w życiu występują w pewien cykliczny, powtarzalny sposób. Wydarzenia, które pojawią się w naszym życiu dzisiaj, miały swój początek dziewięć lat temu. Dlatego często rozwiązanie sytuacji, które dzieją się dzisiaj, możemy znaleźć cofając się dziewięć lat wstecz.

Lata osobiste – Lata początku i końca

W dziewięcioletnim cyklu numerologicznym, każdy rok jest inny, każdy niesie określone możliwości, ale też i wyzwania, przed którymi musimy stanąć. Najbardziej przełomowy jest Dziewiąty i Pierwszy Rok Osobisty, gdyż lata te tworzą granicę, pomiędzy następnymi cyklami.

Jedynka jest symbolem początku, narodzin, czasem siewu. Dziewiątka to czas zbiorów, pożegnań, kończenia pewnego etapu w życiu. Często już na zawsze.

Znajomość tendencji Domów Astrologicznych, jest bardzo przydatna w prognozie dziewięcioletnich cykli możliwości, gdyż bardzo trafnie określają one rozmaite dziedziny naszego życia. Dlatego, wiedząc, w jakim Roku Osobistym znajdujemy się obecnie, warto uwzględnić jeszcze położenie domów astrologicznych, to znacznie wzbogaci naszą wiedzę o tym, jakie tendencje niesie nasz Rok Osobisty, jak również lata następne.

Na początek warto zapoznać się z ogólnymi wibracjami dziewięcioletniego cyklu lat osobistych. Każdy rok ma swoje szczególne energie i jeśli zostaną one poprawnie wykorzystane, będą idealnie pasować do całościowych wzorców życia. Ponieważ niemożliwa jest zmiana rocznych wibracji energetycznych, jedynym rozsądnym wyjściem jest zaakceptowanie ich i dostosowanie do tego, co może przynieść rok.

Pierwszy rok

Przygotuj się na przemiany. Rok 2008 będzie dla Ciebie rokiem zmian, tych zaplanowanych i często tych nieprzewidzianych, niektóre mogą być już nie odwracalne. Rozpoczynasz nowy cykl. W tym okresie poczujesz najsilniejszy przypływ energii. Będzie przepełniał Cię entuzjazm i optymizm. To doskonały czas na rozpoczynanie nowych przedsięwzięć, nowej pracy, zmiany mieszkania, czy też, na rozpoczęcie własnej działalności. Na wiele spraw w Twoim życiu, spojrzysz z zupełnie innej perspektywy. Bardzo często znajdziesz się w centrum zainteresowania. Pojawi się wiele sprzyjających okazji, wiele drzwi, które były do tej pory zamknięte niespodziewanie otworzy się przed Tobą. Pojawią się możliwości rozpoczynania czegoś od podstaw. Postaraj się być kreatywny, otwarty i zdecydowany. Będziesz rozpoczynać nowe projekty, bardzo możliwe, że zaczniesz nowe przedsięwzięcia, związane z pracą, wykształceniem, lub na płaszczyźnie społecznej. Pamiętaj, że w tym roku zaczynasz budować swoją przyszłość, a sprawy rozpoczęte teraz, znajdą swój finał w roku dziewiątym. Bardzo możliwe, że znajdziesz nieoczekiwanie miłość. Rok następny potwierdzi, czy to było prawdziwe uczucie. W wibracji jedynki niezbyt chętnie, będziesz wchodzić w związki formalne, gdyż wibracja jeden dąży do niezależności i indywidualizmu. Czekają Cię ważne wydarzenia w kręgu rodzinnym. Bardzo możliwe obowiązki związane z ojcem, mężem, bratem. Bardzo istotne jest, z jakim nastawieniem przejdziesz przez ten rok, najważniejsza jest teraz Twoja aktywność, której skutki będą miały wpływ na następne dziewięć lat. Dlatego postaraj się wykorzystać szanse, jakie przyniesie ten rok.

Drugi rok

Będziesz mniej aktywny, zwolnisz tempo. Rok ten może wydać Ci się trochę nudny, w porównaniu z rokiem poprzednim. Wiele spraw, które rozpocząłeś w roku ubiegłym, ulegnie zahamowaniu. To będzie rok wyciszenia i adaptacji do nowych warunków, jakie przyniósł rok pierwszy. Wykorzystaj go na zebranie sił, ponieważ następny rok będzie rokiem bardzo ekspansywnym. Wibracja dwójki, niesie ze sobą konieczność współpracy z innymi, dlatego będziesz musiał dokonywać wyborów w doborze przyjaciół, towarzystwa. Będzie Ci towarzyszyć niezdecydowanie i pojawi się wiele wątpliwości, co będzie się przejawiać częstą huśtawką nastrojów. Pojawią się nowe znajomości i niespodziewane propozycje. W tym roku zaznaczy się silny wpływ kobiet, matki, siostry, córki. W życiu uczuciowym rok ten będzie sprawdzianem uczuć, dla osób w już istniejących związkach. Często znajdziesz się w niejasnych sytuacjach, pojawią się rozterki uczuciowe i wątpliwości. Możliwe podwójne życie uczuciowe. Dla osób samotnych może przynieść związek, małżeństwo. Zbytni pospiech nie jest jednak wskazany. Pozwól sprawom toczyć się w swoim tempie, niczego nie przyspieszaj. Wykorzystaj ten czas na relaks, zebranie sił, zadbanie o zdrowie, dobranie przyjaciół i rozpoznanie towarzystwa. Następny rok będzie bardzo żywiołowym rokiem, więc przyda Ci się zebranie energii. Staraj się nie wdawać w konflikty.

Trzeci rok

To będzie bardzo miły rok, pełen radości życia, towarzystwa, miłości. Ekspansja w każdej dziedzinie życia. Pojawi się wiele nowych możliwości. Ten rok sprzyjać będzie każdej dziedzinie życia, szczególnie w kojarzeniu związków osobistych. Osoby samotne znajdą w tym roku bratnią duszę. Numerolodzy twierdzą, że trzeba być ślepym, by się nie zakochać w trzecim roku osobistym, gdyż jest to najbardziej sprzyjająca wibracja w tworzeniu nowych znajomości. Rok ten bardzo sprzyja życiu rodzinnemu, osobom będącym już w związkach, jak i tym, którzy myślą o powiększeniu rodziny.

Dobry czas na podjęcie obowiązków rodzicielskich, a także na zawieranie małżeństw. W tej wibracji, wzrośnie również zainteresowanie Twoją osobą u płci przeciwnej. Poczujesz się bardziej atrakcyjny wyjątkowy. Znacznie poszerzy się krąg Twoich znajomych, gdyż będziesz odczuwać silną potrzebę bycia z ludźmi. Rozkwitnie życie towarzyskie. Warto kontrolować wydatki, i uważać na rozrzutność, ponieważ ta wibracja sprzyja beztrosce i hojności. Nagły przypływ gotówki w postaci nagrody, premii lub wygranej. W tym roku czeka nas dużo rozrywki, odpoczynku i przyjemności. W tym roku czekają nas również podróże dla przyjemności, udane wakacje. Bez wątpienia ten rok będzie należał do najbardziej szczęśliwych w naszym życiu. Postaraj się jak najczęściej wychodzić z domu i ciesz się każdą chwilą.

Czwarty rok

To rok wytężonej pracy i inwestycji we własny rozwój. To ile pracy włożysz w tym roku, będzie rzutować na lata następne i zwróci Ci się z nawiązką, gdyż rok czwarty to rok siewu.

Nie bój się, więc wprowadzać w życie nowe plany, postaw na edukację, zdobywaj doświadczenie i postaraj się być konsekwentny. W przyszłości zbierzesz plony swoich poczynań. W tym roku nie kupuj dla przyjemności, lecz inwestuj jak najwięcej w swoje doskonalenie, edukację, kursy dokształcające, sprzęt do nauki, książki. Zdobywaj doświadczenie. Mogą się pojawić niespodziewane przeszkody i ograniczenia, które wystawia na próbę Twoją cierpliwość.

Niespodziewane wydatki, problemy z urządzeniami, samochodem, zguby lub straty spowodowane kradzieżą. Zachowaj ostrożność w inwestycjach i unikaj zbędnych wydatków, uważaj na tak zwane „ szczególne okazje”. Możesz tez poczuć zmęczenie fizyczne i psychiczne, dlatego w tym roku miej zdrowie szczególnie pod kontrolą. Możliwe problemy ze starszą osobą w rodzinie. W tym roku musisz wykazać się cierpliwością i pracowitością. Niezbędny będzie porządek, metodyczność i organizacja. Pamiętaj, że ten rok ma silny wpływ na lata następne i jeżeli wykorzystasz go mądrze już w przyszłym roku zaczniesz zbierać tego pierwsze efekty.

Piąty rok

Ten rok będzie rokiem ruchu, podróży oraz zmian, których możemy spodziewać się, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Nadejdą zmiany od dawna oczekiwane, a kłopotliwe sprawy rozwiążą się same. Poczujemy przypływ energii i optymizmu. W tym roku poczujemy silną potrzebę niezależności, będą pociągać nas przygody. Poczujemy się spragnieni przygód, swobody i nowości. Jeśli w poprzednim roku stworzyliśmy podstawy i wykazaliśmy się pracowitością, będziemy cieszyli się zmianami, dużo podróżowali i odpoczywali. Bardzo możliwa zmiana środowiska, co może się objawiać zmianą pracy, stanowiska, przekwalifikowaniem lub miejsca zamieszkania. Ta wibracja bardzo sprzyja podróżom, bliskim i dalekim. Piątka jest symbolem szansy, która może odmienić Twoje życie, dlatego w tym roku miej oczy i uszy szeroko otwarte, by jej nie przegapić, następna taka okazja może pojawić się dopiero za dziewięć lat. Warto być otwartym na nowe i gotowym na zmiany, nie trzymać się wciąż przeszłości. Możliwość wejścia w nowy interesujący związek, który może okazać się niezbyt trwałym, ale będzie bardzo ekscytujący. Ten rok niesie również ryzyko szukania przygód po za związkami. W tej wibracji, należy ze szczególną uwagą podchodzić do spraw prawnych, zwłaszcza podpisywania dokumentów. Będzie to rok bardzo ciekawy, obfitujący w wiele niespodziewanych wydarzeń. Warto wykazać się w nim odwagą nie zapominając o wewnętrznej równowadze.

Szósty rok

Rok, w którym sprawy rodzinne i domowe wysuną się na pierwszy plan. Może się to wiązać z przyjęciem nowych, czasem uciążliwych obowiązków, związanych z najbliższymi. Twoje osobiste plany i aspiracje, zejdą na dalszy plan. Będziesz inwestować w dom, sprawy mieszkaniowe, możliwy zakup domu lub remont, w celu poprawy komfortu mieszkaniowego. Będzie to również przełomowy rok, w sferze uczuciowej, przyjaźni, miłości, rodzinie. Osoby samotne mają w tym roku szansę na ustabilizowanie życia uczuciowego, ponieważ jest to wibracja, która bardzo sprzyja zakładaniu rodziny. W związkach, które w poprzednich latach się nie sprawdziły, może dojść do rozstania, rozwodu. Będzie to przełomowy okres w sferze uczuciowej, i w zależności od sytuacji, może oznaczać okres budowania nowego, zacieśniania więzi już istniejących lub burzenia tego, co już się przeżyło. Jest to rok porządkowania spraw emocjonalnych, co będzie związane z podejmowaniem ważnych decyzji dotyczących przyszłości. Bardzo możliwe spotkanie dawno niewidzianej, ważnej sercu osoby. Ten rok uczy nas jak bardzo ważne są dla nas więzi rodzinne.

Siódmy rok

Ten rok upłynie pod znakiem wewnętrznych refleksji. Będziemy częściej potrzebowali czasu, by się wyciszyć, gdyż często poczujemy się rozdrażnieni, i zniechęceni. Możemy odczuwać również spadek energii. W tym okresie należy zachować dużą ostrożność zarówno w życiu uczuciowym, jak i w interesach. Nie jest to rok sprzyjający rozwojowi materialnemu, w uczuciach może przynieść stagnację i często poczucie silnego osamotnienia. Wibracja siódemki może zapowiadać stratę lub odejście bliskiej osoby. Powinniśmy w tym czasie szukać częstego kontaktu z naturą i więcej czasu spędzać w gronie sprawdzonych przyjaciół. W tej wibracji możemy zmienić lub rozpocząć nową pracę. Bardzo możliwe, że otrzymamy nieoczekiwane przychody. Czekają nas niespodziewane wydarzenia w kręgu rodzinnym. Dobry czas na podjęcie nauki oraz na rozwój intelektualny. Należy uważać na zawarte w tym roku przyjaźnie, czy też nowe znajomości, gdyż istnieje ryzyko, że będą zbytnio wyidealizowane. Warto zachować szczególną ostrożność przy podpisywaniu dokumentów.

W tym roku korzystne będą podróże. Los będzie sprzyjał w karierze osobom, związanym z życiem publicznym, gdyż wibracja ta sprzyja w zdobywaniu uznania i szacunku. Siódemka sprzyja intelektualistom, kreatorom, humanistom oraz naukowcom. Bardzo możliwe, że będzie tej wibracji towarzyszyć poczucie zwątpienia, co do sensu dalszych działań. Będzie to jedno z najtrudniejszych lat, pełne refleksji i przemyśleń, które mogą zmienić nasz światopogląd i dotychczasowe podejście do życia. Najrozsądniej spożytkować ten czas na przemyślenie przyszłości, wewnętrzne wyciszenie oraz zdobywanie nowych doświadczeń i wiedzy.

Ósmy rok

W ósmym roku, na pierwszy plan wysuną się sprawy zawodowe i materialne. Początek może okazać się trudny, potrzebny będzie upór i konsekwencja. Należy unikać zdenerwowania i huśtawek nastroju. Trzeba będzie starać się łagodzić konflikty i unikać napięć, gdyż problemy finansowe, mogą odbić się na życiu uczuciowym. Jeżeli zachowamy zimną krew, po naszych urodzinach, nastąpi poprawa i zaczną w końcu, spełniać się nasze marzenia i ambicje. Jest to rok zbierania plonów za nasze wysiłki, z siedmiu lat poprzednich. Każdemu według zasady, że otrzyma to, na co sam zapracował i zasłużył. Jeżeli w poprzednich latach wytyczyłeś sobie cel i dołożyłeś wszelkich, starań, teraz czeka Cię sukces. Bardzo możliwe, że za włożony wysiłek otrzymasz nagrodę w postaci podwyżki, awansu, nagrody pieniężnej, wygranej na loterii lub spadku. Czeka Cię wiele sukcesów, w wielu dziedzinach, na miarę twoich możliwości. Twoje pozytywne działania z przeszłości, będą w zaskakujący sposób wynagrodzone. Jeśli w ostatnich latach realizowałeś się negatywnie, lub postępowałeś w sposób nie uczciwy, Twój plon będzie adekwatny do tego, co zasiałeś i mogą Cię czekać problemy finansowe, straty i niepowodzenia, często będące konsekwencją z przeszłości. To bardzo dobry rok na inwestycje finansowe. Wibracja ósemki sprzyja realizacji nowych planów, jest bardzo korzystna dla ludzi ambitnych. Rok bardzo dobry na założenie własnej firmy, kupno działki, rozpoczęcie budowy. Ósemka sprzyja wszelkim przedsięwzięciom, rozpoczętym właśnie w tym roku. Również kontakty, które nawiążemy w tym roku, zwłaszcza z ludźmi starszymi okażą się bardzo znaczące w przyszłości. W tym roku podejmiesz słuszną decyzję, o czym przekonasz się dopiero w przyszłości. Jeżeli Los Cię w tym roku wynagrodzi, nie zapomnij podzielić się swoim sukcesem z innymi.

Dziewiąty rok

Ten rok zamyka cykl i jest rokiem przełomowym. Podejmiesz bardzo ważne życiowe decyzje.

Istotne jest, by w tym roku zamknąć sprawy, które od dawna nam ciążyły. To czas bilansu zysków i strat. Trzeba będzie zostawić za sobą przeszłość i przygotować się na rozpoczęcie nowego dziewięcioletniego cyklu. Nie warto trzymać się kurczowo przeszłości, teraz nadszedł czas, by pożegnać się z tym, co było dla nas kulą u nogi. W tym okresie dobiegną końca kłopotliwe sytuacje, nieudane związki, czy też uciążliwe znajomości. To, co się w naszym życiu nie sprawdziło, zakończy się właśnie teraz i może oznaczać rozwód, zerwanie, rozstanie, co często może okazać się korzystne. Nie powinniśmy również w tym roku, podejmować żadnych ważnych wiążących decyzji, gdyż nie przyniosą spodziewanych rezultatów. W życiu uczuciowym pojawią się zupełnie nowe osoby, spoza kręgu znajomych a nawet z zagranicy. Nawiązanie nowej znajomości z dala od domu, z osobą obcego pochodzenia lub z bardzo daleka. Wibracja dziewiątki sprzyja kontaktom z zagranicą, zarówno w sferze emocjonalnej, jak i na płaszczyźnie finansowej. Sprawy urzędowe, finansowe, zawodowe, zapoczątkowane wcześniej, mają szansę na korzystne zakończenie w tym roku. Niewykluczone podróże lub niezwykłe dokonania.

Los obdarzy Nas w tym roku szczęśliwymi wydarzeniami i miłymi niespodziankami. W wibracji dziewiątki, która jest symbolem końca cyklu, najlepiej nie zaczynać nic nowego. Najlepiej wykorzystać ten czas na uporządkowanie zaległych spraw i przygotowanie się do nadejścia nowego etapu, jakim będzie następny rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne hasła