Wibracja liczby 1

Początek. Indywidualność. Aspiracja. „Jeden” jest symbolem człowieka stworzonego. Jest to liczba niepodzielna, która stwarza wszystkie inne liczby i samą siebie. Jest elementem męskim (Yang), którego symbolem jest linia ciągła , aktywnym, osobnym, pozytywnym. Jest jednolita, integralna, uniwersalna. Zawiera wibrację słoneczną. Jej żywiołem jest ogień, planetą Słońce. Wyraża ambicję, autorytet, akcję, pasję, intencję, inteligencję i przedsiębiorczość. Jest dowódcą, jak pierwsza litera alfabetu A. To ona daje impuls do akcji. Jest siewcą uruchamiającym możliwości twórcze człowieka. Symbolizuje sukces osiągnięty poprzez siłę woli i zaufanie do samego siebie, szczerość, lojalność i nieustępliwość. Entuzjasta, który chce być kochany i podziwiany. Często samotny, choć popularny. Negatywny aspekt tej liczby to zarozumiałość, egoizm, despotyzm, nieumiejętność współpracy, słuchania, kochania.

Jest to także litera J (dziesiąta litera alfabetu), wyrażająca JA, nasze ego, naszą moc realizacji na planie materialnym.

W sensie pozytywnym: spełnienie jednostki, sukces w życiu. Umiejętne kierowanie innymi. Zdobycie uznania. Entuzjazm, twórczość, oryginalność, inicjatywa, umiejętność perswazji, nastawienie na własny rozwój. Jedność myśli i czynu. Osoba zdolna „podbić świat”, znaleźć odpowiednie rozwiązania każdego problemu. Ambicja, duma.

W sensie negatywnym: zarozumiały, chwalipięta, sprytny, pretensjonalny, manipulator, szarlatan, pozer, karierowicz. Egoizm, żądza władzy. Niezdecydowany, niepewny, nerwowy, naśladujący innych. Samotny i odrzucony przez otoczenie.

Jej lekcja: realizacja siebie, odczytanie własnej prawdy wewnętrznej, budowanie adekwatnej osobowości. Używać swego autorytetu, zmierzać do uczynienia ze swego ego narzędzia przejawu świadomości.

źródło: Natasza Czarmińska – Liczby losu a wolność wewnętrzna

4 komentarzy w artykule “Wibracja liczby 1”

 1. marzanna pisze:

  czy ja napewno jestem jedynka??

  1. D. pisze:

   Pewno Mazianna, że jesteś :D

 2. malgorzata666 pisze:

  cala prawda o mnie nic ujac nic dodac

 3. Justa pisze:

  14 grudnia 1982
  Opis pasuje jak nic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *