Wróżby Andrzejkowe

Andrzejki to inaczej wigilia imienin świętego Andrzeja. Przypadają co roku w tym samym dniu, w wigilię przed świętem Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji.

Andrzejki uważa się za okazję do odbycia hucznej zabawy przed rozpoczynającym się adwentem. Świętujemy je w tym roku w nocy z niedzieli na poniedziałek czyli 29 na 30 listopada.

W ten wieczór organizuje się różnego rodzaju wróżby.

Jedną z najpopularniejszych wróżb jest lanie wosku przez dziurkę od klucza, ale warto rozważyć tego wieczoru także inne ciekawe wróżby, które zagwarantują Wam świetną zabawę.

My przedstawiamy Wam propozycję 20 wróżb na tę wyjątkową noc.

W tym roku Andrzejki świętujemy w nocy z 29 na 30 listopada. Tego dnia wiele osób decyduje się na organizację imprez i spotkań z bliskimi, aby wspólnie powróżyć.

Swego czasu wróżbami zajmowały się jedynie kobiety i przyjmowały one formę matrymonialną. Mężczyźni z kolei wróżyli w Katarzynki.

     1. Wróżba z papieru – Kto Ci jest Przeznaczony

Wróżba z papieru. Należy przygotować dużą kartkę z papieru A4. Pociąć ją na 20 karteczek. Na 14 z nich zapisujemy imiona męskie lub damskie, resztę zostawiamy puste. Zaginamy karteczki. Umieszczamy wszystkie w dużej misce. Powoli zalewamy wodą. Zerkamy, która karteczka pierwsza wypłynie. Zaglądamy co skrywa, jeśli jest pusta znaczy to, że musimy jeszcze poczekać na swoją miłość. Jeśli ukaże się imię, to znaczy, że ta osoba jest Ci przeznaczona.

     2. Wróżba z papieru – Odkryj Marzenia

Należy przygotować dużą kartkę z papieru A4. Pociąć ją na 16 karteczek. Na 10 z nich zapisujemy swoje duże i mniejsze marzenia, resztę kartek zostawiamy niezapisane. Zaginamy karteczki. Umieszczamy wszystkie w dużej misce. Powoli zalewamy wodą. Zerkamy, która karteczka pierwsza wypłynie. Zaglądamy co skrywa, jeśli jest pusta znaczy to, że musimy jeszcze poczekać na realizację marzeń. Jeśli pokaże nam się kartka z marzeniem, to znaczy, że już wkrótce się spełni.

    3. Wróżba owocowa na przyszłość związku

Przygotowujemy 6 rodzajów owoców:

  • kawałek jabłka,

  • kawałek gruszki,

  • kawałek śliwki (może być suszona),

  • kawałek pomarańczy,

  • jedną kulkę winogron,

  • kawałek banana.

Umieszczamy owoce w dużej misie, zwracając uwagę by były oddzielone od siebie. Jedna miska z pojedynczymi kawałkami owoców przypada na jedną osobę zainteresowaną przyszłością relacji. Osobie pytającej zawiązujemy ciemną przepaskę na oczy. Teraz będzie musiała ona sięgnąć do miski i wylosować jeden owoc. Następnie sprawdzamy co oznacza wyciągnięcie danego owocu.

Jabłko – niedługo czeka Was ślub

Gruszka – to tylko przygoda, namiętny romans, pora pozbyć się złudzeń.

Śliwka – nie jesteście sobie przeznaczeni, możliwe rozstanie w tym roku.

Pomarańcza – przed wami ochłodzenie uczuć, będziecie się od siebie oddalać.

Winogrono – związek niczym sinusoida, rozstania i powroty, przetrwacie, ale będzie to związek pełen wzlotów i upadków.

Banan – spełnienie, szczęście, harmonia.

   4. Wróżba na rano Kto mi jest przeznaczony

Tniemy kartkę papieru na dowolną ilość jak najmniejszych karteczek, umieszczamy na każdej pojedynczej karteczce męskie lub żeńskie imię. Wkładamy karteczki pod poduszkę na której śpimy. Rano po przebudzeniu losujemy jedną z nich. Imię, które się pokaże oznacza imię Twojego przyszłego wybranka lub wybranki.

   5. Wróżba na rano Moje marzenia

Tniemy kartkę papieru na 16 karteczek, umieszczamy na 10 karteczkach swoje marzenia, pragnienia, małe i duże, co tylko przyjdzie do głowy. 6 karteczek ma pozostać niewypełniona. Składamy karteczki i wkładamy wszystkie pod poduszkę na noc. Rano po przebudzeniu losujemy jedną z nich. Jeśli wylosujemy marzenie, znaczy, że już wkrótce się ono spełni. Pusta karteczka oznacza, że w najbliższym czasie niestety nasze marzenie się nie zrealizuje, będziemy musieli niestety poczekać.

   6.Wróżba rzucanie monetą.

Uczestnicy muszą poszukać w portfelu jedną monetę o dowolnym nominale. Na stole umieszczamy miskę z wodą. Ustawiamy uczestników zabawy w dosyć dużej odległości od misy. Każdy musi pomyśleć o swoim marzeniu. Ten kto trafi do miski z wodą swoją monetą, już wkrótce spełni swoje marzenie.

   7.Wróżenie z kart. Wróżba na najbliższy rok

Wybieramy z talii kart wszystkie Asy, Króle, Damy, Waletów, dziesiątki i dziewiątki. Mieszamy karty dokładnie i rzucamy na stół tak żeby figury były ukryte. Każdy uczestnik losuje po jednej karcie. Sprawdzamy karciany kolor.

Kier – w tym roku czeka Cię przede wszystkim szczęście w miłości, możliwy ślub, zaręczyny, dla singli karta oznacza miłość na horyzoncie.

Karo – możesz liczyć na powodzenie w finansach, przypływ gotówki, spłacenie długów, a także na lepszą pracę.

Pik – rok pełen zmian, niespodziewanych sytuacji, zwrotów akcji. Będzie się dużo działo. Możliwa nawet podróż w dalekie strony lub zmiana miejsca zamieszkania.

Trefl – to będzie trudniejszy rok, przygotuj się na liczne wyzwania, plany nie będą się układać tak jak tego oczekujesz.

   8.Wróżenie z kart. Wróżba na przyszłość związku.

Wybieramy z talii kart wszystkie Asy, Króle, Damy, dziesiątki i dziewiątki. Mieszamy karty dokładnie i kładziemy na stół tak żeby figury były ukryte. Każdy uczestnik losuje po jednej. Sprawdzamy znaczenie kart:

Asy – kier: szczęście w miłości, karo: kosztowny prezent od ukochanej osoby, pik – przyjdzie zła wiadomość w miłości, trefl – wybierzesz się w daleką podróż z drugą połową.

Króle – kier: masz kochającego partnera/partnerkę u boku, karo – partner/partnerka poświęci się pracy zamiast Tobie, pik – łzy przez partnera/partnerkę, trefl – uważaj na partnera/partnerkę, kłamie albo zdradza!

Damy – kier: powiększenie rodziny, karo – polepszy się Wam materialnie, trefl – czekają Was trudności w związku, trefl – ktoś będzie próbował namieszać w Waszym związku.

   9.Wróżenie z kart. Wróżba dla kobiet stanu wolnego

Wybieramy z talii kart wszystkie Asy, Króle, dziesiątki i dziewiątki. Mieszamy karty dokładnie i kładziemy na stół tak żeby figury były ukryte. Każdy singiel losuje po jednej karcie.

Asy – kier: wkrótce kogoś poznasz, karo: dostaniesz zaproszenie na randkę, pik: niestety to nie będzie dobry rok na zawieranie nowych znajomości, trefl: ktoś sprawi Ci miłosny zawód.

Króle – kier: zakochasz się z wzajemnością w mężczyźnie o włosach koloru blond, karo: na Twojej drodze pojawi się jasny szatyn, dla którego stracisz głowę, pik: przeznaczony Ci będzie brunet, trefl: poznasz mężczyznę o bardzo ciemnych włosach i oczach, z którym połączy Cię romans.

Dziesiątki – kier: to będzie wspaniały rok dla Twoich uczuć, karo: szczęście w finansach przede wszystkim, pik: możliwe łzy i smutek z powodu zawiedzionych nadziei, trefl: nie poznasz w tym roku miłości swojego życia, ale będzie to rok dużych zmian i niespodzianek.

Dziewiątki – kier: to będzie czas zabawy i nawiązywania przyjaźni, karo: będziesz mieć liczne okazje do randek, ale będą to niezobowiązujące spotkania, pik: to będzie dobry czas na podróże i rozwijanie zainteresowań, trefl: rozczarowujące znajomości.

   10.Wróżenie z kart. Wróżba dla mężczyzn stanu wolnego

Wybieramy z talii kart wszystkie Asy, Damy, dziesiątki i dziewiątki. Mieszamy karty dokładnie i kładziemy na stół tak żeby figury były ukryte. Każdy singiel losuje po jednej karcie.

Asy – kier: wkrótce kogoś poznasz, karo: pójdziesz wkrótce na ekscytującą randkę z marzeń, pik: niestety to nie będzie dobry rok na zawieranie nowych znajomości, trefl: ktoś sprawi Ci miłosny zawód.

Króle – kier: zakochasz się z wzajemnością w kobiecie o włosach koloru blond, karo: na Twojej drodze pojawi się szatynka, w której bardzo się zakochasz, pik: przeznaczona Ci będzie brunetka, trefl: poznasz kobietę z którą połączy Cię ognisty romans.

Dziesiątki – kier: to będzie wspaniały rok dla Twoich uczuć, karo: szczęście w finansach przede wszystkim, pik: możliwe łzy i smutek z powodu zawiedzionych nadziei, trefl: nie poznasz w tym roku miłości swojego życia, ale będzie to rok dużych zmian i niespodzianek.

Dziewiątki – kier: to będzie czas zabawy i nawiązywania przyjaźni, karo: będziesz mieć liczne okazje do randek, ale będą to niezobowiązujące spotkania, pik: to będzie dobry czas na podróże i rozwijanie zainteresowań, trefl: rozczarowujące znajomości.

   11. Wróżenie ze skórki jabłka

Przygotowujemy jabłka w takiej ilości, by każda osoba stanu wolnego otrzymała po jednym. Każda z osób będzie musiała obrać owoc tak, by skórka była jak najdłuższa. Skórkę rzuca się za plecy przez lewe ramię. Sprawdzamy w jaką literę ułoży się rzucona skórka od jabłka. Będzie to pierwsza literą imienia przyszłego partnera lub partnerki.

   12. Losowanie przedmiotów o symbolicznym znaczeniu

Przygotowujemy obrączkę, klucz, monetę, zwiędłego lub suchego liścia, kolorową wstążeczkę, kawałek jabłka, urodzinową świeczkę. Przedmioty ukrywamy pod kubkami. Każdy z uczestników losuje po jednym kubku.

Wylosowanie obrączki oznacza ślub, klucza – nowy dom lub mieszkanie, monetę – duże pieniądze, zwiędłego liścia – samotność lub rozstanie, wstążeczki – będziesz mieć dziecko, jabłka – czas beztroski i zabawy, świeczka – płomienny romans, związek bez zobowiązań.

   13. Wyścigi butów

Wybieramy w pokoju lub przedpokoju miejsce ze startem oraz metę. Następnie każda z osób, jedna za drugą drugą, układa swoją parę butów w kierunku mety i tak cały czas dopóki dana para butów nie dotrze do mety. Kiedy buty się skończą to układamy te z końca kolejki na początek kolejki. Buty tej osoby, które pierwsze dotrą do celu będą oznaczać spełnienie marzeń właściciela butów.

   14. Miłosny alfabet

Przygotowujemy karteczki z literami alfabetu, pomijając litery: ą, ć, ę, ó, q, ś, x, ż, ź. Następnie na każdej karteczce spisujemy cechy charakteru, tak by każda zaczynała się na daną literę alfabetu. Pamiętajmy, by zachować równowagę i by cechy były mniej więcej po połowie pozytywne i negatywne. Osobno na karteczkach przygotowujemy także imiona kobiece i męskie, tak żeby każde imię zaczynało się na jedną literę alfabetu, podobnie jak w przypadku cech charakteru. Pamiętajmy, że na karteczce z cechami ma się znaleźć tylko jedna cecha, na karteczce z imionami mają się znaleźć po jednym imieniu damskim i męskim, np. Anna, Albert. Łącznie otrzymamy 46 karteczek. Przygotowujemy dwie miski: w jednej umieszczamy kartki ze spisanymi cechami charakteru, w drugiej karteczki z imionami. Każda z osób stanu wolnego losuje po jednej karteczce z każdej miseczki. Wylosowane imię będzie oznaczało imię przyszłego wybranka lub wybranki w zależności od płci osoby losującej, wylosowana cecha – jego główną cechę charakteru. Np. gruboskórny Łukasz, czuła Karolina, mądry Paweł. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje cech charakteru, oczywiście możecie wykorzystać swoje pomysły:

A- aktywność

B – beztroska

C – czułość

D – dominacja

E – elokwencja

F – fałsz

G – gruboskórność

H – hojność

I – indywidualizm

J – jurność

K – kłótliwość

L – lojalność

Ł – łagodność

M- mądrość

N – nieśmiałość

O – opiekuńczość

P – przebojowość

R – romantyzm

S – skąpstwo

T – takt

U – uczciwość

W – wyrozumiałość

Z – zaborczość

   15. Ciasteczkowe przepowiednie.

Piszemy wróżby na małych podłużnych karteczkach. Przygotowujemy tyle kart ilu uczestników będzie towarzyszyć nam w zabawie. Możemy użyć aforyzmów, złote myśli, a także wymyślić własne wróżby, np. Otrzymasz prezent od ukochanej osoby, czeka Cię ślub itp. Wszystko zależy od Twojej inwencji i wyobraźni. Następnie korzystając z gotowych przepisów przygotowujemy ciasteczka, do których poniżej zamieszczamy nasze karteczki z wróżbą. Przy stole każdy z uczestników będzie losować po jednym ciasteczku. Przeczytajcie później na głos wylosowane przez Was aforyzmy, bądź przepowiednie.

   16. Kolorowa wróżba

Przedstawiamy pomysł na wróżbę z myślą o nieco młodszych uczestnikach zabawy. Potrzebny będzie papier do wycinanek. Z każdego koloru wycinamy malutkie karteczki. Zaginamy. Przekładamy do miseczki i nakrywamy ciemną tkaniną. Każda z uczestników zabawy losuje po jednej kolorowej karteczce nie widząc co wybiera. Wcześniej przypisujemy każdemu kolorowi znaczenie. Starajmy się unikać bardzo negatywnych przesłań. Nasze propozycje:

Czerwony – czeka Cię miła niespodzianka

Różowy – otrzymasz wymarzony prezent

Niebieski – nic ciekawego się nie zadzieje w najbliższym czasie, nuda

Czarny – drobny pech

Szary – nieszczery kolega lub koleżanka jest wokół Ciebie

Żółty – ktoś bardzo Cię lubi i myśli o Tobie

Pomarańczowy – pojedziesz na super wycieczkę.

Biały – ktoś ukrywa przed Tobą tajemnicę.

   17. Wróżba z kości

Przygotowujemy dwie kostki do gry, ale alternatywnie można przygotować trzy kostki jeśli będzie więcej uczestników zabawy. Każdy z uczestników rzuca dwiema kośćmi. Odczytujemy znaczenie w zależności od ilości oczek. Wynik odczytujemy dopiero od trzech oczek, jeśli wylosujemy dwa oczka, to musimy rzucić jeszcze raz.

3 – znajdziesz się w uczuciowym trójkącie

4 – budowa domu

5 – kłótnie, konflikty w domu lub w rodzinie

6 – powiększenie rodziny

7 – spotka Cię pechowa sytuacja

8 – powodzenie w finansach

9 – dostaniesz spadek lub duża nagrodę

10 – otrzymasz ważną wiadomość, która zmieni Twoje życie

11 – zdrada

12 – zakochasz się

Jeśli grasz trzema kośćmi to dodatkowo:

13 – czeka Cię dużo ciężkiej pracy

14 – stres i nerwy

15 – ktoś będzie Cię kochał skrycie

16 – szczęście będzie Ci sprzyjać, czeka Cię dobra passa w każdej dziedzinie życia

17 – spotkasz wymarzonego mężczyznę lub kobietę, połączy Was wielka miłość

18 – zaręczyny lub rychły ślub.

   18. Wróżba szpilką prosto w serce

Przygotowujemy szpilki. Ze sztywnego papieru, bądź z tektury wycinamy duże serca. Przygotowujemy ich tyle ile osób będzie wróżyć. Na jednej połowie serca wypisujemy damskie lub męskie imiona, w zależności od tego czy pytamy o imię przyszłego partnera czy partnerki. Możemy napisać dowolną ilość imion jakie przyjdą nam do głowy. Składamy serce na pół żeby imiona zostały ukryte. Bierzemy szpilkę i przebijamy na wylot serce. Imię, które przebijemy będzie wskazywać imię przyszłego wybranka lub przyszłej wybranki. Jeśli natrafimy na puste pole, to celujemy jeszcze raz. Do trzech razy sztuka! Jeśli nie trafimy trzy razy w żadne imię to oznacza, że na miłość musimy jeszcze trochę poczekać.

   19. Koło marzeń

Wycinamy dosyć duże koła z kartek papieru bądź z tektury. Na jednej połowie koła wypisujemy drobnym drukiem nasze marzenia. Formujemy zwięźle hasła np. Nowy dom, ślub, nowa praca itp. Składamy nasze koło z marzeniami na pół, w ten sposób żeby nie widzieć tego, co napisaliśmy Bierzemy następnie szpilkę do ręki, przebijamy koło na wylot i sprawdzamy jakie marzenie wybraliśmy. Do trzech razy sztuka. Jeśli nie trafimy trzy razy w żadne marzenie to oznacza, że musimy jeszcze trochę poczekać na jego realizację.

   20. Przez dziurkę od klucza

Na koniec wyjaśniamy jak wygląda wróżba z woskiem, dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji wróżyć w ten sposób.
Wosk umieszczamy w garnku blaszanym i podgrzewamy do momentu aż się rozpuści. Przygotowujemy klucz z dużą dziurką i miskę z zimną wodą. Każdy z uczestników wróżby przelewa rozpuszczony wosk do miski z zimną wodą. W trakcie zastygania wosk zacznie tworzyć rozmaite kształty. Przy ścianie stawiamy zapaloną świecę. Bierzemy nasze woskowe kształty i umieszczamy je przy ścianie żeby rzuciły cień na nią. Cień wskaże nam symbol tego, co czeka nas w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Abra

Tarot Miłości

Wróżba z kart Tarota w oparciu o rozkład krzyż celtycki.

Tarot

Postaw Tarota

Horoskop na dziś Horoskop na dziś

Sprawdź co Cię dzisiaj czeka
24 maj 2024

Sprawdź
Faza Księżyca Faza Księżyca

Sprawdź fazę Księżyca na dziś

Sprawdź
Horoskop na dziś Wibracja na dziś

Dzisiejszy dzień upłynie w wibracji liczby jeden. Poczujemy bardzo silny przypływ energii, będziemy wykazywać większą inicjatywę w wielu dziedzinach. Bardzo dobry dzień na rozpoczynanie ważnych przedsięwzięć, podejmowanie decyzji, wdrażanie w życie nowych planów. Czeka nas wiele nowych wydarzeń, dużo kontaktów z ludźmi. Dzisiejsza wibracja jedynki, sprzyja kupowaniu i sprzedaży. Tego dnia najlepiej polegać na sobie. Dobry dzień na nowe działania, na przykład na  rozpoczęcie diety

Horoskop na dziś Magiczne Ciasteczko
Dwoje to para, troje to tłok.