Jak wróżyć z kart klasycznych?

Należy przygotować talie składającą się z 24 kart., od 9 do asów. Wybieramy jedną kartę, której będzie przypisana osoba, której wróżymy, w czym pomocny będzie rozdział opisujący charakterystykę figur. Na przykład młodą jasnowłosą kobietę będzie symbolizowała karta dama karo, a mężczyznę o ciemnych włosach w średnim wieku – Król Trefl.
Następnie rozsypujemy karty na stole, tak by nie było widać obrazków. Osoba, której wróżymy powinna je wymieszać, następnie zebrać i przetasować w ręku. Karty oddaje się w ręce wróżki, która powinna je również jeszcze trochę przetasować. Osoba, której się wróży przekłada karty na trzy części do siebie. Jeżeli mamy do czynienia z osobą niezamężną, to przekłada ona karty lewą ręką, a niezamężna prawą ręką. Jeżeli wróżba ma dotyczyć osoby trzeciej, to wtedy karty przekładamy od siebie, na trzy części. W takim przypadku pomocna może się okazać fotografia tej osoby, lub przedmiot należący do niej, ale nie jest to konieczne. Sposoby rozkładów omówię później. Najpierw zalecam zaznajomienie się z poszczególnymi znaczeniami kart. Wszystkie układy par kart zawarłam we wprowadzeniu do wróżenia z kart klasycznych znajdującym się pod linkiem Wróżenie z kart klasycznych – Wprowadzenie

Jak wróżyć z kart klasycznych? – Poznajmy znaczenie poszczególnych kart:

Talia kart klasycznych dzieli się na cztery kolory:

 • Kiery, zwane inaczej sercami
 • Kara, inaczej zwane dzwonkami
 • Trefle (żołędzie)
 • Piki

 

Kiery

Kolor ten symbolizuje stan uczuć człowieka. Mówi o związkach ludzkich, o tym, co dzieje się w naszym sercu, domu, w rodzinie. Kiery informują o miłości, przyjaźni, szczęściu, radości, niespodziankach i sukcesie.

AS KIER:

Karta ta symbolizuje nasz własny dom. Mówi o wielkiej miłości, rodzinie, małżeństwie, o stałych, związkach. To także symbol budynku, oraz tego co się dzieje w naszym sercu, bądź w sercach innych osób. Razem z 10 kier oznacza wielką miłość i rychły ślub.

Odwrócony:

Obcy lub nieprzyjazny dom, wpływ obcego domu na nasz własny. To także symbol zachwiania równowagi i stabilności w związku, oznaka, że dzieje się coś, co burzy szczęście rodzinne, coś nie gra, więzi rodzinne, partnerskie zostały osłabione.

KRÓL KIER:

Karta wskazuje na mężczyznę o włosach ciemny blond, lub na szatyna o jasnych oczach, w średnim wieku. Osoba o dobrym usposobieniu, wrażliwa, godna zaufania. Dobry, kochający mąż, wierny kochanek.
Odwrócony:
Człowiek w średnim wieku, egoista, nie można na nim polegać. Bądźmy ostrożni. Może udawać przyjaciela, dla osiągnięcia własnych korzyści. Niewierny mąż lub niestały w uczuciach kochanek.

DAMA KIER:

Kobieta o włosach ciemny blond lub szatynka. Dobry charakter, łagodność, życzliwość. Miłe usposobienie. Kochająca żona, czuła kochanka.
Odwrócona:
Reprezentuje kobietę nieodpowiedzialną, nierozważną, lubiącą zabawę i romanse. Bywa niewierna i niestała w uczuciach.

WALET KIER:

Młody człowiek, najczęściej ciemny blondyn, lub jasny szatyn. Osoba godna zaufania, wierna i odpowiedzialna. Dobry przyjaciel, kochający szczerze młody mężczyzna.
Odwrócony:
Młodzieniec, który lubi się bawić czyimiś uczuciami, niewierny, nieodpowiedzialny, zazdrosny. Egoista który myśli tylko o sobie.

10 KIER:

Symbol szczęścia, radości, miłości. Jeśli karta położona jest w sąsiedztwie osoby, to oznacza, że czeka ją szczęście, wielka miłość lub miła niespodzianka, propozycja, która przyniesie korzyści.

Odwrócona:

Może oznaczać skrywaną lub nie odwzajemnioną miłość, jeśli np. występuje obok waleta kier – młody mężczyzna, który kocha skrycie, ale również karta wskazuje na niestabilne uczucie, niepewność w miłości lub zdradę, ostrzega, że coś zagraża związkowi. Położone obok karty mogą wskazać, co zakłóca szczęście.

9 KIER:

Karta oznaczająca podziw otoczenia, szacunek, również stan zauroczenia, zakochania, który być może przerodzi się w głębokie, prawdziwe uczucie. Może również oznaczać pojednanie, spełnione marzenia, niespodziankę, która przyniesie radość.
Odwrócona:
Uczucie, które nie jest wystarczająco silne, coś mu zagraża, coś się powoli wypala. Być może związek oparty jest na kłamstwie, brak w nim zaufania i szczerości. Wygasające uczucia, koniec miłości. Zazdrość, zawiść i nieżyczliwość otoczenia.

KARA:

Karty oznaczone tym symbolem mówią o świecie materialnym. Zajmują się naszymi finansami i majątkiem, również karierą zawodową, naukową. Zapowiadają sukcesy i porażki w tych dziedzinach. Informują o przypływie małych bądź dużych pieniędzy, również o utracie stabilności finansowej, czy bankructwach.

AS KARO:

Karta dobrych wiadomości, w różnej postaci – list, rozmowa, telefon itp. Oznacza korzystny czas i szansę na wzbogacenie się, bądź podjęcie dobrze płatnej pracy, stworzenie własnej działalności. Duże szanse i możliwości, które warto wykorzystać. Z 10 karo oznacza duże pieniądze. As karo z 10 karo i 9 karo mówi, iż w grę wchodzą naprawdę wielkie pieniądze, wygraną na loterii, która zapewni dużą stabilizację finansową. Oznacza także ważne dokumenty, papiery.

Odwrócony:

To nie jest najlepszy czas dla finansów. Karta oznacza straty finansowe, szczególnie w pobliżu innych kar odwróconych. Złe wiadomości. Niekorzystna umowa, bądź zerwanie umowy, nie zdany egzamin. Przeszkody w załatwianiu dokumentów i w podpisywaniu umów. Spóżniona wiadomość.

KRÓL KARO:

Mężczyzna w średnim wieku lub starszy, jasnowłosy. Może mieć także rude włosy. Człowiek zazwyczaj wysoko postawiony lub wzbudzający szacunek otoczenia. Bogaty człowiek biznesu lubiany i ceniony.
Odwrócony:
Rozwodnik, mężczyzna zimny i niestały w uczuciach. Człowiek wpływowy, nadużywający swojej władzy, często karierę stawia na pierwszym miejscu. Skąpiec.

DAMA KARO:
Kobieta, jasnowłosa blondynka, lub kobieta z rudymi włosami. W tej karcie może występować także siostra lub córka, także młoda ambitna i zaradna dziewczyna.

Odwrócona:

Nie można jej ufać, egoistka, chciwa i zawistna, pieniądze są dla niej najważniejsze, często kłamie, ciężko jej dotrzymać słowa. Zły i chwiejny charakter.

WALET KARO:

Młody ambitny mężczyzna, jasne lub rude włosy. Może oznaczać także dziecko lub młodszego brata.

Odwrócony:

Młody mężczyzna, dla którego najbardziej liczą się pieniądze i dla bogactwa zrobi niemal wszystko. Materialista. Skłonności do hazardu.

10 KARO

Symbolizuje pieniądze i interesy. W otoczeniu innych kart karo oznacza duże sukcesy i przypływ pieniędzy. Uznanie, wygrana na loterii, spadek, spełnienie marzeń.

Odwrócona:

Groźba straty dużych pieniędzy, szczególnie jeśli w otoczeniu są inne odwrócone kara bądź czarne karty. Oznacza również spóźnione pieniądze, oszustwo, niekorzystne umowy, trzeba uważać. Z odwróconą dziewiątką karo oznacza nieprzewidziany wydatek, który będzie trzeba ponieść.

9 KARO:

Spokój w finansach, ewentualnie małe pieniądze, niewielka premia, mała nagroda pieniężna. Nic nie zagraża Twoim finansom. Razem z 9 Kier oznacza ogromną radość, drogi prezent dla lub od ukochanej osoby.

Odwrócona:

Brak napływu dużych pieniędzy i sukcesów materialnych, bądź naukowych. Również oznaka straty niewielkiej sumy pieniężnej, zguba, małe długi. Razem z Asem trefl oznacza mandat, chwilowy niedostatek, stratę, kradzież.

TREFLE:

Kolor informujący o zagrożeniach, problemach, trudnych przeżyciach, zdrowiu, psychice. Oznacza także niespodziewane wydarzenia, dobre lub złe, w zależności od kart sąsiadujących.

AS TREFL:

Najgorsza karta w talii, krzyż.

Wydarzy się coś, czego się nie spodziewamy, coś nagłego, zaskakującego i ważnego, co przysporzy bardzo wiele łez. Karty sąsiadujące wskażą, co to będzie oznaczać, przybliżą nam tę sprawę i jej znaczenie. Zaskoczenie, którego się nie spodziewamy. Musimy zachować ostrożność. Z 10 trefl oznacza ciężkie przeżycia, chorobę, niebezpieczeństwo, nieszczęście. Symbol najcięższych zmartwień – krzyż. Zalecam ostrożną interpretację, nie należy od razu wyciągać najgorszych wniosków. Przyjrzyjmy się dokładnie kartom sąsiadującym, one wiele wyjaśnią.

Odwrócony:

Nieszczęście się odwróci, szansa na poprawę i wyjście z trudnej sytuacji, wyzdrowienie. Nadzieja, duże szanse, że zły los się odwróci.

KRÓL TREFL:

Mężczyzna w średnim wieku lub starszy, szatyn lub brunet. Często oznacza naszego przełożonego osobę na wysokim stanowisku. Człowiek uczciwy i pracowity, mobilizujący do wysiłku. Może oznaczać także ojca lub teścia.

Odwrócony:

Człowiek złośliwy i zgorzkniały, zbyt wymagający i zimny ojciec.
Przełożony, który jest niesprawiedliwy, niewyrozumiały, stwarza napiętą atmosferę, źródło stresu i napięcia. Zapowiedź problemów w pracy.

DAMA TREFL:

Kobieta ciemnowłosa, szatynka lub brunetka. Wesoła, szczera. Może oznaczać przełożoną, dobrą przyjaciółkę, również siostrę, lub kogoś z rodziny, także matkę lub teściową. Osoba szanowana.

Odwrócona:

Osoba nieżyczliwa, zawistna. Wykorzystuje otoczenie do osiągnięcia własnych celów. Plot Niesprawiedliwa szefowa, niewyrozumiała matka lub teściowa. Plotkara, należy na nią uważać.

WALET TREFL:

Młody mężczyzna, szatyn lub brunet. Stanowczy, energiczny w działaniu, wie czego chce i jak to osiągnąć. Dobry znajomy lub przyjaciel, ma uczciwe zamiary, można mu zaufać.
Odwrócony:
Osoba, która ma zbyt wysokie mniemanie o sobie, chore ambicje, które za wszelką cenę pragnie zrealizować. Bardzo pragnie sukcesu.

10 TREFL

Karta awantury, kłótni. Jeżeli karta pojawi się między dwiema figurami, oznacza konflikt zaistniały między tymi osobami, a nawet bójkę. Symbolizuje kłopoty, złość i duże nerwy. Oznacza także pogorszenie zdrowia, apatię, zniechęcenie. Czasami krótką chorobę. Spokój zostanie zachwiany przez nieprzyjemne sytuacje, intrygi i pomówienia. Z Królem Trefl lub z Damą Trefl oznacza problemy w pracy, a także z rodziną.

Odwrócona:

Odwrócenie zmartwień, powrót do zdrowia, osuszenie łez, poprawa losu. Konflikt zostanie
złagodzony, poprawa stosunków, pojednanie. Poprawa stosunków w pracy lub rodzinie.

9 TREFL:

Symbol zniechęcenia, licznych stresów i zmartwień. Może oznaczać niegroźną chorobę, załamanie nerwowe, apatię. Dość duże łzy. Z 10 Trefl – bardzo duże łzy lub dosyć uciążliwa choroba. Również samotne wieczory i tęsknotę za kimś bliskim, przebywającym daleko.

Odwrócona:

Poprawa zdrowia, nastroju. Znikają problemy i łzy. Koniec zmartwień. Wyjście z apatii. Pogodzenie z losem. Koniec samotności, miłe towarzystwo. Powrót osoby za którą tęskniliśmy.

PIKI:

Karty oznaczone tym symbolem mówią o sferze zawodowej, o sprawach urzędowych i sądowych. Przepowiadają odmianę losu.

AS PIK:

Symbol urzędu, instytucji. Karta mówi o procesie sądowym lub pilnej sprawie urzędowej, która czeka na załatwienie. Może oznaczać szpital, więzienie, dom dziecka, sanatorium lub urząd skarbowy.

Odwrócony:

Ciężkie, trudne sprawy związane z urzędem. Mogą pojawić się liczne przeszkody, trzeba się bardzo postarać, by tę sprawę rozwiązać. W układach z innymi kartami może wskazywać na duży nałóg, więzienie, trudny proces sądowy. As Pik jest też symbolem ciąży, zbliżających się narodzin dziecka – karta zwana przez niektóre wróżki „kołyską.”

KRÓL PIK:

Mężczyzna w średnim wieku, brunet o ciemnych oczach. W tej karcie często występują osoby na stanowiskach urzędniczych, osoby noszące mundur, także lekarze. Obok asa kier oznacza mężczyznę mundurowego, urzędnika w rodzinie, lub wizyta takiej osoby w naszym domu, lub jej wpływ na sprawy domowe.

Odwrócony:

Czarny charakter. Mężczyzna bezwzględny, podły, mściwy, niezależnie od koloru włosów (w tej karcie może się kryć zarówno jasny blondyn, jak i brunet). Osoba, której należy się wystrzegać. To także nieprzychylny urzędnik, który komplikuje sytuację rodzinną, np. kormornik, uciążliwy kurator sądowy.

DAMA PIK:

Ciemnowłosa kobieta, ambitna i bardzo zdolna. Może oznaczać także kobietę związana z urzędem, sądem, policją i innymi instytucjami, wtedy nie bierzemy pod uwagę koloru włosów.

Odwrócona:

Kobieta o złych zamiarach, podstępna, należy na nią uważać. Intrygantka, z zawiści jest zdolna do złych czynów. Może też oznaczać osobę bardzo niebezpieczną. Dodam, że w tym przypadku także nie należy się sugerować kolorem włosów.

WALET PIK:

Młody mężczyzna, ciemnowłosy, również o ciemnych oczach, bardzo mądry, może posiadać jakiś szczególny talent W tej karcie również często wystepuje student, policjant, lub młody człowiek w wojsku.

Odwrócony:

Młody, porywczy mężczyzna, skłonny do awantur i bijatyk. Często nie stroni od alkoholu i innych szkodliwych używek. Złodziej.

DZIESIĄTKA PIK:

Karta pracy, kariery, spraw zawodowych. Także karta losu, dróg życiowych. Mówi o podróży, wyjeździe, z 9 pik – wyjazd do bardzo odległych zakątków, wyjazd służbowy.

Odwrócona:

Karta ostrzegająca przed niekorzystnymi zmianami, należy się wstrzymać przed podejmowaniem nowych, ważnych decyzji. Zmiana na przykład pracy, wyjdzie na niekorzyść. Należy zachować ostrożność. Nieudana podróż, strata, kradzież.
Problemy w pracy.

DZIEWIĄTKA PIK:

Podróż, niedaleki wyjazd. Karta podróży. Może oznaczać także spalenie wszystkich mostów za sobą, odcięcie się od przeszłości. Odmiana losu. Znalezienie celu w życiu.

Odwrócona:

Karta trunku, nałogów, spotkań towarzyskich zakrapianych alkoholem. Przeszkody związane z wyjazdem, lub w czasie podróży. Niebezpieczeństwo wieczorem jeżeli w pobliżu znajdą się negatywne karty.

6 komentarzy w artykule “Jak wróżyć z kart klasycznych?”

 1. młodyczarodziej pisze:

  Witam, kiedy napisze Pani o sposobie rozkładu kart? Pozdrawiam.

 2. Kamilanka pisze:

  Ja od zawsze miałam problem z wróżbami… po prostu się ich bałam. Raczej chodziło o sam fakt, że mogę usłyszeć coś, co niekoniecznie mi się spodoba. Ale ostatnio moja siostra była u wróżki i wszystko, co tamta jej powiedziała spełniło się. Sama chciałabym spróbować, ale może na początek czegoś niedużego, jakaś rozmowa telefoniczna. Co o tym myślicie?

 3. Smerf pisze:

  Mnie wyszło że będę miał dziecko z jasnowłosą kobietą że to będzie córka , i o dziwo wywróżyłem kilka razy i schemat kart prawie był taki sam , zapytałem też o to wahadełko no i potwierdziło że tak będzie przydały by się jakieś znaczenia kart czy to szatynka czy blondynka ciężko jest pojąć i trzeba kilka razy postawić wróżbę aby się upewnić , teraz będę czekał na kobietę .

 4. aga pisze:

  Co to znaczy odwrócony ? np. król pik i odwrócony?

  1. Doris pisze:

   Trzeba sobie na każdej karcie postawić np kropki w rogach . Wtedy będzie wiadomo czy jest odwrócona

 5. Luna29 pisze:

  Witam chciałbym się nauczyć wróżyć z kart jak to najlepiej zrobić czy ktoś może mi pomóc jakąś Książkę do wróżby czy ktoś zna jakiś poradnik do szybkiego nauki wróżb mam problem i chce się poradzić kart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Abra

Tarot Miłości

Wróżba z kart Tarota w oparciu o rozkład krzyż celtycki.

Tarot

Postaw Tarota

Horoskop na dziś Horoskop na dziś

Sprawdź co Cię dzisiaj czeka
24 maj 2024

Sprawdź
Faza Księżyca Faza Księżyca

Sprawdź fazę Księżyca na dziś

Sprawdź
Horoskop na dziś Wibracja na dziś

Dzisiejszy dzień upłynie w wibracji liczby jeden. Poczujemy bardzo silny przypływ energii, będziemy wykazywać większą inicjatywę w wielu dziedzinach. Bardzo dobry dzień na rozpoczynanie ważnych przedsięwzięć, podejmowanie decyzji, wdrażanie w życie nowych planów. Czeka nas wiele nowych wydarzeń, dużo kontaktów z ludźmi. Dzisiejsza wibracja jedynki, sprzyja kupowaniu i sprzedaży. Tego dnia najlepiej polegać na sobie. Dobry dzień na nowe działania, na przykład na  rozpoczęcie diety

Horoskop na dziś Magiczne Ciasteczko
Jaka to ciężka praca podobać się nieciekawym ludziom