Leszek Szuman Legenda polskiej astrologii

Leszek Szuman urodził się 18 11 1903 roku w Poznaniu. Ascendent w Pannie. Ukończył studia ekonomiczne w Berlinie, znał kilka języków, był specjalistą od reklamy, na początku okupacji pracował jako krupier w kasynie gry i podobno zgarnął nawet nie złe pieniądze.

Już od dziecka miał styczność z ezoteryką, gdyż wychowywał się w rodzinie, w której kilka osób wyróżniało się zdolnościami paranormalnymi. W jego rodzinnym domu często gościli ludzie ze świata sztuki, nauki, literatury jak również słynne przedwojenne media. Szuman był uczniem bardzo znanego, przedwojennego, wybitnego astrologa Alfreda Kalacińskiego. Jego przygoda z astrologią, zaczęła się podczas pobytu w Buenos Aires w latach 1930 – 35. Kiedy powrócił do kraju w 1936 roku, zajął się nią już na poważnie, pogłębiając swoją wiedzę i badając ją w praktyce. Posiadał niesamowitą pamięć i spostrzegawczość, które bardzo pomagały mu w szybkim zdobyciu doświadczenia w dziedzinie astrologii. Po wojnie zamieszkał w Szczecinie. Zawód tłumacza przysięgłego, dawał mu pewną niezależność i pozwalał na spokojne rozwijanie, życiowej pasji, jaką była dla niego astrologia. Długoletnia praktyka i doświadczenie pozwoliły Szumanowi na wyrobienie własnych praktycznych metod w prognostycznych. Podstawą i początkiem interpretacji, było odnalezienie dominanty horoskopu, jednakże był bardzo elastyczny i nie trzymał się sztywnych reguł w odczytywaniu horoskopów, w czym mu pomagała zdolność wychwytywania istotnych szczegółów i szczególnie rozwinięta intuicja. Sporządził kilka tysięcy horoskopów urodzeniowych, przewertował mnóstwo kartotek, m inn szpitali i zakładów karnych i psychiatrycznych. Interesował się przepowiedniami, Nostradamusa, Fatimy, Edgara Cayesa. Wiele uwagi poświęcał również prognozom politycznym. Specjalizował się w dziedzinie astrologii porównawczej. Był konsultantem podczas realizacji filmu „Medium” w reżyserii Jacka Koprowicza, podobno nawet postać astrologa w filmie, była po części zainspirowana postacią Leszka Szumana.

Zmarł 12 czerwca 1987 roku w Szczecinie. Powiedział przed śmiercią, że pewnym sensie, cieszy się, że nie dożyje tego co czeka ludzkość, i nie będzie musiał tego okropieństwa oglądać. Polska bardzo ucierpi, ale nie radził z niej wyjeżdżać. Pozostawił po sobie niezwykłą legendę, ponad 8 tyś horoskopów, oraz kilka książek, część w maszynopisie. Zdaję sobie sprawę że część informacji zawarta w artykule, może być legendą, nie podważalny jest fakt że był wybitnym polskim astrologiem i jego wkład pracy w poznawaniu tej dziedziny jest nieoceniony. Bibliografia Leszka Szumana W kręgu znaków zodiaku Astrologia i polityka Astrologiczna charakterystyka typów ludzi w zarysie. Życie po śmierci. W maszynopisie: Wesoły horoskop, Horoskopy porównawcze z przykładami.

Dom rodzinny Pana Leszka Szumana

Człowiek nieznający swego horoskopu jest jak kapitan statku, który wyrzuca za burtę mapy i woła: „Boże, prowadź”!
Leszek Szuman

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *