Wibracja liczby 5

Liczba życia, jego ochrony jako ciągłego procesu tworzenia. Zmiana. Pięć jest liczbą środka, punktu zwrotnego. W systemie dziewięciu liczb przed nią były cztery liczby i po niej będą cztery liczby:

1—2—3—4—5—6—7—8—9

Najdalszym punktem z jednej strony było jeden (człowiek), a z drugiej strony będzie dziewięć (inni). Pięć to moment akceptacji samego siebie (jeden) w swej drodze do innych (dziewięć), od punktu do nieskończoności.

To człowiek w sercu swego ciała, zawarty w czasie i przestrzeni w formie pięcioramiennej gwiazdy (dwoje ramion, dwie nogi i głowa). To aspekt sensualny człowieka poznającego świat poprzez pięć zmysłów fizycznych, doznającego przyjemności płynącej ze smakowania świata, związków i doświadczeń, ale także może to być punkt zwrotny do poznania wewnętrznego poprzez uruchomienie nadzmysłów i przejście do wymiaru energetycznego, w którym uzyskujemy dostęp do planu Stworzenia. Żywiołem liczby pięć jest powietrze, a jej celem – poznanie.

Pięć palców naszej dłoni wysyła uzdrawiającą energię; bardziej lub mniej zwinnie modeluje los według naszych potrzeb. „Bierzemy się w garść”, lub „ujmujemy nasze życie we własne ręce”. Sprawdzając, jak daleko sięga nasza wolność, podróżujemy, by skosztować ile się da, eksperymentować na własnej skórze, ryzykować, prowokować doświadczenia, przyciągać i poznawać innych.

W sensie pozytywnym: podróże, handel, ciekawość, przygody zmysłowe i uczuciowe, szczęście, wiara, właściwości uzdrawiające. Psycholog, osobowość magnetyczna. Dyplomacja, łaskawość, wyrozumiałość, uczciwość. Zaspokojona potrzeba poznania.

Wsensie negatywnym: cierpienie, nieszczęście, bieda, niepokój, bezsenność, zmienność, ekstrawagancja, impulsywność, moralizatorstwo, nietolerancja, narcyzm, fanatyzm, zarozumiałość, brak zmysłu praktycznego, lenistwo, niecierpliwość, osoba, która „nie uwierzy, dopóki nie dotknie” (przysłowiowy „niewierny Tomasz”). Intryganctwo i nieopanowana zmysłowość.
jej lekcja: nauczyć się korzystać ze swej wolności bez ranienia innych, nauczyć się akceptować, a nawet inicjować zmiany.

źródło: Natasza Czarmińska – Liczby losu a wolność wewnętrzna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *