III Cesarzowa (tarot)

Osoby, które oznacza karta

Urodziwa, bardzo zmysłowa, pociągająca kobieta, matka, żona, również partnerka, kochanka. Oznacza także kobietę w ciąży, na wysokim stanowisku, z silną osobowością, zaradną, wpływową. Kobieta adorowana, w centrum uwagi, podziwiana, szanowana. Kobieta będąca ucieleśnieniem ideału dla mężczyzny.

Co może oznaczać pojawienie się karty

Chęć założenia rodziny, płodność, ciąża, zmysłowość, wdzięk, kobieca seksualność, namiętność. Bezpieczeństwo materialne, powodzenie w interesach i wszelkich przedsięwzięciach, pozytywna prognoza, spełnienie. Komfort, poczucie piękna, dobry gust.

Karta w negacji

Nadmierne epatowanie kobiecością, używanie swoich wdzięków w sprawach zawodowych, kokieteria, rozwiązłość, niewierność. Nieumiejętność sprawdzania się w roli matki, trudności z zajściem w ciąże, niechęć do noszonej ciąży. Ponadto karta oznacza zaborczość, zachłanność, żądzę władzy, chęć sprawowania kontroli, dominacja, zła prognoza dotycząca spraw zawodowych, niepowodzenie w przedsięwzięciach.

Klucz do interpretacji

Pozytywnie
Macierzyństwo, kobiecość, piękno, estetyka, zmysłowość, wdzięk, kobieca seksualność, magnetyzm, silna osobowość, rozwój, spełnienie w związku i w sprawach materialnych, obfitość, gościnność, płodność, ciąża, opieka nad dzieckiem albo dziećmi, ciepło, miłość kobiety do mężczyzny, oddanie, wierność, chęć założenia rodziny, powodzenia w interesach i w sprawach zawodowych, bycie na silnej pozycji, sprzyjające warunki, otoczenie, które Cię podziwia, pewność siebie, czucie się osobą atrakcyjną, kokieteria, dobry gust, klasa, wygoda, komfort, bezpieczeństwo emocjonalne lub/i materialne, uczucie spełnienia w życiu, bycie zadowolonym z siebie, z tego co się osiągnęło, zapowiedź sukcesu, życie w zgodzie ze swoim ciałem i naturą, oddawanie się przyjemnościom życia, troszczenie się o siebie i innych, pielęgnacja, dbanie o swoje plany, pilnowanie, by mogły być zrealizowanie, czuwanie nad firmą, stanowisko szefowej, niezależność, samodzielność finansowa, kreatywność, nowe plany wcielane w życie, powodzenie, dobra passa, okres harmonii i spokoju, zdobywanie wyższych stanowisk, poprawa w dziedzinie finansów, korzystne inwestycje którymi kieruje kobieta, pozytywne wieści, odpowiedź pozytywna, dobry wyrok sądu, łaskawość, sukcesywne łączenie roli matki i kobiety czynnej zawodowo, szansa na karierą zawodową, nowe, ciekawe perspektywy, awans, dobre zdrowie, witalność, proporcjonalna sylwetka, kwitnąca uroda.

Negatywnie
Kobieta, która nie cofnie się przed niczym, aby dopiąć swego, żądza władzy, dominacja, apodyktyczność, zaborczość, chorobliwa zazdrość, władza matka bądź żona, uzależnienie od silnej kobiety, negatywny wpływ kobiety, którą przedstawia postać Cesarzowej, wyrażanie kobiecości w złym guście, nadmierne eksponowanie walorów, wykorzystywanie swojej urody i zmysłowości do zdobycia celów, na przykład przy staraniu się o pracę, kobieta uwodząca mężczyzn żonatych, kochanka, rozwiązłość, traktowanie partnera jako obiektu pożądania, potwierdzanie swojej atrakcyjności poprzez liczne, przypadkowe kontakty seksualne, niewierność (ze strony kobiety, ale może oznaczać też inną kobietę w życiu mężczyzny o którego pytamy), trudności z zajściem w ciąże, brak uczuć macierzyńskich, częsta zmiana obiektu zainteresowań, niespełnienie się w roli matki, niechęć do posiadania potomstwa, niechciana ciąża, nadmierne uleganie pokusom, problemy z opanowaniem się, obżarstwo, folgowanie swoim zachciankom, czerpanie największej przyjemności poprzez podziw mężczyzn i ich adorację, narcyzm ale to także negowanie swojej kobiecości, oziębłość, problemy w kontaktach z płcią przeciwną, niechęć do zamążpójścia i zajmowania się domem, lepsze zrozumienie mężczyzn niż osób tej samej płci, niechęć do własnej płci, ciała.

Osoby, jakie może oznaczać

  • Piękna, zmysłowa kobieta, która działa na płeć przeciwną jak magnes
  • Kobieta na stanowisku, spełniona, kobieta interesu, bizneswoman, szefowa, liderka grupy, kobieta na wysokiej pozycji
  • Kobieta majętna, bogata, z klasą, elegancka, pięknie ubrana
  • Kobieta zamężna albo pragnąca założyć rodzinę, myśląca o macierzyństwie, narzeczona, wieloletnia partnerka, czasem także kochanka, spójrz na karty sąsiadujące,
  • Kobieta, która ma dzieci, opiekunka, matka,
  • Kobieta o silnej osobowość, zdecydowana, pewna siebie, samodzielna, niezależna, zaradna, potrafiąca zadbać o siebie, nie polegająca na innych
  • Władcza kobieta, zaborcza, która dostaje od życia to czego zabraknie, narzucająca swoją wolę innych, bezkompromisowa, dążąca do władzy za wszelką cenę,
  • Osoba kokieteryjna, wykorzystująca swoje atuty cielesne do zdobycia tego czego pragnie, uwodzicielka, postrzeganie innych kobiet jako rywalki,
  • Kobieta bez zahamowań, bezpośrednia, pewna siebie, nie stroniąca od towarzystwa mężczyzn
  • Kobieta zapatrzona w siebie, dbająca o urodę ale zaniedbująca swój rozwój intelektualny, powierzchowna

Zawody, jakie oznacza karta

szefowa, kierowniczka, właścicielka firmy, dyrektorka przedsiębiorstwa, szkoły, przewodnicząca, ważna urzędniczka, kobieta ekolog, kobieta zajmująca się rolnictwem, kobieta działająca w branży kosmetycznej, wizażystka, stylistka, dekoratorka wnętrz, modelka, restauratorka, kucharka, opiekunka do dzieci, przedszkolanka, kobieta dbająca o ogród, zieleń, hodowca, pediatra, położna, weterynarz, malarka, organizatorka przyjęć, wesel.

Miejsca, jakie może oznaczać

Firma prowadzona przez kobietę, nasz dom rodzinny, dom matki, dom siostry, gabinet kosmetyczny, sklep z kosmetykami, fryzjer, salon piękności, restauracja, kawiarnia, ogród, gospodarstwo rolne, sad, schronisko dla zwierząt,lecznica dla zwierząt, ogród botaniczny, kwiaciarnia, agencja modelek, miejsce pokazu mody, przedsiębiorstwo, firma zdominowana przez kobiety, sklep z piękną, kosztowną odzieżą, przebieralnia damska, przedszkole, gabinet pediatry, oddział dla dzieci, wytworna sala, bankiet, przyjęcie.

Znaczenie karty Cesarzowa

Widząc postać Cesarzowej powinniśmy oczekiwać wszelkiego powodzenia i spełnienia w sprawach, o które pytamy, czy to w uczuciach czy w finansach. Często karta oznacza spełnienie i satysfakcję w każdej dziedzinie życia. Oznacza bycie na etapie, kiedy czujemy, że osiągnęliśmy wiele i to co robimy przynosi nam efekty i zadowolenie. W miłości i związkach panuje zgoda i harmonia, realizujemy się również w pracy zawodowej i nie narzekamy na zdrowie. Karta Cesarzowa odnosi się do kobiet, kobiecości i jej atrybutów, ale jeśli osobą pytająca jest mężczyzna, to pojawienie się tej karty wróży dobrą passę również jemu, no chyba że karta będzie mówiła na temat kobiety, którą reprezentuje Cesarzowa w jego życiu, to zależy już od tego w jaki sposób sformułowaliśmy pytanie. Cesarzowa przedstawia konkretną osobę, najczęściej kobietę która posiada cechy Cesarzowej, ale może także oznaczać dobry okres w życiu osoby pytającej, sukces w zamierzeniach, karta wskazuje także na pewne cechy dotyczące danej sytuacji. Może na przykład wskazywać na to, że sytuacja nacechowana jest atmosferą zmysłowości, pożądania, panuje ład, harmonia i dobrobyt. Na Cesarzową mówi się także Władczyni. Symbolizuje ona bowiem obfitość, zbieranie plonów, władzę, siłę połączoną z naturalnym autorytetem, wdziękiem i urodą. Władczyni może utożsamiać kobietę, która w swym ręku dzierży władzę, sprawuje kontrolę albo opiekę. Może reprezentować kobietę, która jest szefową, pełni odpowiedzialne, kierownicze stanowisko albo jest na wysokiej pozycji, reprezentuje też silną osobowość, zdecydowanie, duży wpływ na innych. To energiczna kobieta, zaradna i mądra, bizneswoman która ma głowę do interesów i przejawia zainteresowanie sferą zawodową. Jednak władczyni to także opiekunka domowego ogniska, dobra matka dbając o dzieci i zapewniająca im byt, to także kobieta która bardzo pragnie wykazać się w roli matki albo/i spełniać się jako żona. Karta przedstawia także kobietę w ciąży, która wkrótce będzie pełnić rolę matki.

W innych przypadkach karta reprezentuje piękno, olśniewającą urodę, magnetyzm i seksapil, który mocno działa na płeć przeciwną. Oznacza więc pewną kobietę albo młodą dziewczynę, która jest w naszym otoczeniu i emanuje taką właśnie zmysłowością. Wokół niej zawsze kręci się pełno adoratorów, którzy walczą o jej względy. Cesarzowa to także kobieta która potrafi korzystać z darów natury, uwielbiająca spędzać czas na łonie przyrody, opiekująca się zwierzętami, dbająca o zieleń, troszcząca się o sprawy ochrony środowiska naturalnego, gospodarująca w sposób ekonomiczny, ekologiczny i rozsądny. Karta może także oznaczać spełnienie materialne, obfitość, bogactwo, życie w komforcie. Gdy widzimy kartę Cesarzowej możemy być pewni, że niczego nam nie brakuje, nasze potrzeby są w miarę zaspokajane i czerpiemy przyjemność i radość z życia. To także zapowiedź ciąży, płodności, narodzin dziecka. Karta w dobrym położeniu oznacza powodzenie w miłości, odrodzenie się uczuć, namiętność, zamążpójście, troskliwość, cieszenie się szacunkiem innych.

Negatywnie działająca karta może oznaczać niewierność, nadmierną zmysłowość, przesadne wyrażanie uczuć, nieumiejętność poradzenia sobie w roli matki, żony, niechęć do zajmowania się domem i sprawami domowymi, niespełnienie w miłości, złe lokowanie uczuć, szukanie potwierdzenia swojej atrakcyjności poprzez liczne kontakty seksualne, także oziębłość, niechęć do spraw cielesnych, negacja kobiecości, kompleksy, zahamowania. W sprawach zawodowych karta wróży zbieranie plonów z wcześniejszych działań, powodzenie w interesach, awans, sukces, prowadzenie własnej firmy, dobry start dla nowych przedsięwzięć, wzbogacanie się, sprawowanie władzy nad innymi, objęcie stanowiska kierowniczego, poprawa w dziedzinie finansów, satysfakcja z pracy, to także zdany egzamin, korzystne załatwienie ważnych spraw i spraw codziennych, pozytywna odpowiedź, dobra atmosfera w pracy czy w szkole. W negatywnym aspekcie karta może oznaczać niepowodzenie, porażkę zawodową, brak postępów, żądzę władzy, wygórowane ambicje, dążenie do celu za wszelką cenę, wykorzystywanie słabszych, nadużywanie władzy i negatywny wpływ kobiety, którą przedstawia Cesarzowa. Jako karta porada Władczyni może oznaczać, że za mało w nas troski o innych i powinniśmy zadbać o swoich najbliższych i okazywać im więcej uczuć. Często też karta radzi aby zadbać o swoje piękno wewnętrzne i zewnętrzne, być bardziej kobiecą, delikatną ale i stanowczą i zdecydowaną. Karta sugeruje też, że to dobry czas na stabilizację i założenie rodziny, więc jeśli mamy wątpliwości to ta karta pomoże je rozwiązać. Pojawienie się Cesarzowej w rozkładzie może też oznaczać, że powinniśmy chociaż trochę skupić się na życiem domowym, rodzinnym (jeśli wcześniej się nie zajmowaliśmy, ponieważ pochłonęły nas inne sprawy) albo poświęcić się także karierze zawodowej lub zainwestować czas i wysiłek w nasz rozwój (jeśli zaniedbaliśmy tę sferę).

Pozostałe Arkana Wielkie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *