XIV Umiarkowanie (tarot)

Karta i jej znaczenie

Okres spokoju, stabilizacji, harmonii. Cierpliwość, równowaga, ochrona, poczucie bezpieczeństwa. Okres wolny od napięć, niepokojów, czas pojednania, przebaczenie, zaufanie. W miłości oznacza porozumienie w związku, zgodę, harmonię, powolnie rozwijające się uczucie. Może oznaczać także zarówno wstrzemięźliwość seksualną, jak i akt seksualny, w zależności od otaczających kart. W sferze finansowej oznacza względną stabilizację, okres spokoju, bez większych zysków, ale wolny od strat. Jeśli chodzi o zdrowie, to jest to pozytywna prognoza, może oznaczać powrót do sił, wyleczenie, zachowanie równowagi, zdrowy organizm.

Negatywne strony, karta w pozycji odwróconej:

Brak równowagi wewnętrznej, brak cierpliwości, huśtawka nastrojów, chaos w życiu, coś zakłóca spokój i stabilizację. Ponadto karta wskazuje na zniechęcenie, dezorganizację, niechęć do działania, lenistwo, uczucie osamotnienia, nieumiejętność łączenie przeciwieństw charakteru w partnerstwie, blokada seksualna, lęk przed okazywaniem uczuć, chłód emocjonalny. W finansach oznacza rozrzutność, natychmiastowe wydawanie zarobionych pieniędzy, brak sukcesów w sferze zawodowej i w nauce. Bierność, spoczywanie na laurach, brak motywacji.

Klucz do interpretacji

Poztywnie
stabilizacja, harmonia, równowaga, bezpieczeństwo emocjonalne, dążenie do równowagi, spokój wewnętrzny, znalezienie wspólnego języka, wzajemne dopasowywanie się, wsparcie, opieka, ugodowość, kontrola osobista, umiejętność panowania nad emocjami, uspokojenie, pojednanie, powolny rozwój sytuacji w pożądanym kierunku, obiektywizm, nadejście dobrego okresu, czas na relaks i odpoczynek psychiczny, łagodzenie napięć, odstresowywanie się, umiar, sztuka zachowania reguły złotego środka w życiu, właściwe działanie, tylko spokojne, zrównoważone podejście pomoże nam wybrnąć z sytuacji, roztrponość, szlachetność, dobre zamiary, uczciwe intencje, zaspokojenie potrzeb duchowych, dojrzałość emocjonalna, nadchodzą spokojniejsz dni, zaufanie, wsparcie, cierpliwość, czułość, stosunek seksualny, radość tworzenia związku z drugą osobą, powolne poznawanie dusz i ciał, wzajemne dopasowanie, adaptowanie się do nowej sytuacji, elastyczność, umiejętność łączenie przeciwieństw, poczucie bezpieczeństwa, obiektywizm, łagodność, empatia, dobre wyczucie, takt, chęć niesienia dobra, ukojenie, zabiegi pielęgnacyjne i relaksacyjne, oszczędność, prawidłowe gospodarowanie zasobami i majątkiem, wyczucie piękna, umiejętność zachowania dobrych proporcji, stopniowe zmiany, płynność, witalność, odzyskanie zdrowia, energia powraca.
Negatywnie
spokój wewnętrzny zostaje zachwiany, brak równowagi, sytuacja z łagodnej nagle przeradza się w bardziej napiętą, pewne wydarzenia wytrącają nas z równowagi, coś co wydawało nam się iść prawidłowym torem tak naprawdę zmierza w przeciwnym kierunku, nieumiejętność pójścia na kompromis, trudności z porozumieniem się z partnerem, stagnacja, bierność, uległość, pasywność albo abstynencja seksualna, która źle wpływa na związek,brak cierpliwość, nieumiejętność czekania, konflikt wewnętrzny, w życiu codziennym brakuje nam umiary, popadamy w przesadę w sytuacji o którą pytamy, w tym co robimy brak nam rozwagi, nieelastyczność, nieład wewnętrzny, nieśmiałość, niepewność, niezdecydowanie, sprzeczne potrzeby i dążenia, konieczność uporządkowania życia, trzeba popracować nad swoim wnętrzem, brak wyczucia i słabo rozwinięta intuicja, chaos w umyśle, bałaganiarstwo, bezczynność.

Osoby, jakie może reprezentować karta Umiarkowanie

  • Człowiek zrównoważony, rozsądny, opanowany i spokojny, osoba stabilna wewnętrznie, dążąca do harmonii w życiu,
  • Osoba dążąca do pojednania i zgody, ktoś kto wyciąga pierwszy rękę na zgodę, ktoś gotowy wybaczyć krzywdy
  • Ktoś kto potrafi wykazać się elastycznością albo osoba gotowa pójść na kompromis
  • Ktoś życzliwie nam nastawiony, osoba która ma uczciwe zamiary i dobre intencje, przyjaciel, powiernik, bratnia dusza,
  • Ktoś kto jest staranny na co dzień, działa powoli i skrupulatnie, ale jednocześnie wytrwale dąży do osiągnięcia celów,
  • Ktoś kto w danej chwili cieszy się stabilizacją i bezpieczeństwem emocjonalnym
  • Osoba, która potrafi umiejętnie zarządzać zasobami, które posiada, człowiek rozsądny, oszczędny i rzetelny,
  • Osoba powściągliwa, nieśmiała, która z trudem wyraża swoje uczucia i potrzeby
  • Bardziej uległa strona w związku, która jako pierwsza gotowa jest pójść na kompromis lub złagodzić sytuację,
  • Człowiek, który odzyskuje zdrowie i siły witalne

Miejsca, jakie może reprezentować karta Umiarkowanie

Uzdrowisko, gabinet odnowy biologicznej, salon masażu, salon kosmetyczny, miejsca położone nad wodą, strumień, jezioro, morze, jacuzzi, spa, basen, most, skrzyżowanie dróg, restauracja, dom weselny, wszystkie miejsca, które kojarzą nam się z komfortem i spokojem, miejsce gdzie możemy się zrelaksować, kino, galeria handlowa, butik z elegancką odzieżą, sklep jubilerski, łąka, kwiaciarnia, miejsce gdzie udajemy się na urlop, instytut badawczy,

Zawody, jakie może reprezentować karta Umiarkowanie

Masażysta, kosmetyczka, kelner, barman, chemik, gospodyni domowa, kucharz, stewardessa, pielęgniarka, opiekun, sanitariusz, tłumacz, hydraulik, dyplomata, rozjemca, ratownik, ogrodnik, sprzątaczka.

Znaczenie karty Umiarkowanie

Kiedy widzimy tę kartę to czujemy się bardziej spokojni i oddychamy z ulgą. Umiarkowanie zapowiada nastanie spokojniejszych czasów i okazję do odprężenia. Mamy teraz czas dla siebie i swoich bliskich, w naszym życiu uczuciowym albo zawodowym (w zależności o jaką sferę pytamy) panuje spokój i harmonia, czujemy się bezpiecznie, jutro nie napawa nas przerażeniem. Konflikty zostają złagodzone, napięcia i stres również powoli znikają. Umiarkowanie może wskazywać na okres rekonwalescencji, duchowego odrodzenia. Najprawdopodobniej w ostatnim czasie dużo przeszliśmy i teraz następuje czas dochodzenia do siebie i odzyskiwania energii psychofizycznej. Powolutku odzyskujemy równowagę i siłę, która pozwoliła nam przetrwać w trudniejszych chwilach. Nasze zmartwienia zostają złagodzone, zdrowie powraca, a wraz z nim chęć do życia i optymizm. Możliwe też, że ostatnio mieliśmy więcej obowiązków i stresów niż zazwyczaj a teraz nadszedł dobry moment na odpoczynek i relaks, mamy obecnie mniej zajęć i mniej czasochłonnych spraw na głowie. Wykorzystajmy najbliższy czas na regenerację i jeśli czujemy się zmęczeni, to nie żałujmy sobie odpowiedniej ilości snu i odpoczynku. Umiarkowanie wskazuje także, że w tym co robimy zachowujemy albo powinniśmy zachować właściwe proporcje. Nie popadajmy w przesadę, nasze działania planujmy starannie, bądźmy bardziej skrupulatni i cierpliwi. Karta sugeruje, że aby dojść do celu trzeba iść powolnymi kroczkami. Pamiętajmy więc o spokoju, wytrwałości i zachowaniu zasady złotego środka. O ile karta tarotowa Rydwan zachęca do szybkich i zdecydowanych działań, to Umiarkowanie mówi, że tylko spokój, cierpliwość i dokładność pomoże nam zdobyć sukces i przezwyciężyć trudne sytuacje. Jeśli w naszym związku nie działo się dobrze, to widząc tę łagodną kartę możemy mieć pewność, że konflikty w najbliższym czasie zostaną zażegnane. Umiarkowanie mówi o ugodowości, umiejętności pójścia na kompromis i wykazaniu się większym zrozumieniem i łagodnością. Jest to pozytywny znak dla związków, Umiarkowanie nawet w otoczeniu trochę mniej korzystnych kart wciąż jest kartą łagodną albo neutralną.

Karta ta ma moc łagodzenia negatywnych wydarzeń więc jeśli znajdzie się ona w otoczeniu niesprzyjających kart to możemy trochę się uspokoić i być pewni, że nawet jeśli spotkamy jakieś trudności to będą one miały mniej gwałtowny charakter niż mogą to wskazywać inne karty. Umiarkowanie może też sygnalizować pokonanie niesprzyjającego okresu i nadejście nowego, lepszego czasu dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że karta ta mówi przede wszystkim o równowadze psychicznej i spokoju wewnętrznym, nie jest ona obietnicą wielkich sukcesów. Jest to czas przede wszystkim na odpoczynek psychiczny i fizyczny, na wzmocnienie sił po życiowej burzy. Niekiedy karta ta ma trochę inne znaczenie, otóż wskazuje ona na sytuację kiedy znajdujemy się w fazie eksperymentowania, wypróbowujemy różne metody postępowania, style życia, szukamy nowych pasji, przyjaciół, uczymy się być z różnymi ludźmi. Karta symbolizuje nasze dążenia do poznania siebie i swoich potrzeb, uczymy się życia, chcemy spróbować wszystkiego i żyć pełnią życia. Karta może też pojawiać się wtedy kiedy potrzeba nam więcej cierpliwości i rozwagi w postępowaniu. Jest wtedy wskazówką, że na razie postępujemy niewłaściwie i zbyt pospiesznie. Nauczmy się konstruktywnego czekania i nie róbmy nic na siłę.

Niekiedy karta zachęca, aby trochę ostudzić kipiące nas emocje, być bardziej łagodnym albo w tym co robimy wykazywać więcej obiektywizmu aby otrzymać rzeczywisty widok tego co się dzieje w naszym związku, w życiu zawodowym czy konkretnej sprawy, o którą pytamy. Karta niekiedy sygnalizuje żeby zwolnić tempo w związku albo że pewne sprawy wymagają uporządkowania i zrównoważenie, dopiero wtedy poczujemy się dobrze w tym związku. Karta może także sygnalizować uczciwość czyichś intencji i potwierdzać, że nasze uczucia zostały dobrze ulokowane i możemy zaufać osobie, o którą pytamy. Niekiedy Umiarkowanie wskazuje, że znajdujemy się w przychylnym i życzliwym otoczeniu, które nas wspiera i pozytywnie na nas oddziałuje. Jeśli potrzebuje wsparcia i opieki, to otrzymamy potrzebną nam pomoc. Czasami karta może mieć dosłowny przekaz i wskazuje na konieczność zachowania powściągliwości w życiu albo wstrzemięźliwości seksualnej. Może radzić, by w tej konkretnej sytuacji, o którą pytamy lepiej starać się nie ulegać namiętnościom i pokusom, inaczej możemy się rozczarować albo zachwiać stan równowagi i właściwy rytm. Niekiedy karta informuje także o pasywności w miłości i w seksie, może charakteryzować osobę, która jest zablokowana w tej sferze i ma problem z okazywaniem swoich uczuć i potrzeb. Karta może też mówić w rzadszych przypadkach o przymusowej abstynencji seksualnej albo o związku, w którym namiętność nie ma ujścia albo została przygaszona z biegiem czasu. Jednak najczęściej Umiarkowanie jest pozytywną kartą dla związków gdyż mówi o wzajemnym szacunku, zrozumienie i bliskości. Znajdziemy wspólny język z partnerem, nasz związek będzie harmonijny, dojrzały i mocny. W sferze zawodowej nadejdzie również dobry okres, może obędzie się bez wielkiej podwyżki czy awansu ale przynajmniej będziesz mógł być spokojny o swoja posadę czy finanse. Bądź pracowity i wytrwały a wszystko pójdzie po Twojej myśli. Napięcia w najbliższym czasie albo całkowicie znikną albo będą mniej dokuczliwe. Karta może także sugerować przyjazną atmosferę w pracy, umiejętność zarządzania firmą i gospodarowania pieniędzmi w rozważny sposób. Jeśli pytamy o większe sukcesy to pojawienie się Umiarkowania może oznaczać, że na razie jeszcze musimy trochę na nie poczekać. Jesteśmy na właściwej drodze i trzymajmy się naszych celów, ale w tej chwili najważniejszy jest dla nas spokój i harmonia w życiu codziennym.

Pozostałe Arkana Wielkie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *