XIX Słońce (tarot)

Symbolika karty

Karta zapowiadająca radosne chwile, czas spędzony przyjemnie, optymizm, dobre zdrowie, zwiększona witalność, szczęście, dobre nowiny, podróż w ciepłe miejsce, spełnienie, powodzenie w realizacji planów, inspiracja, rozkwit talentu, sukces, akceptacja siebie, wiara we własne możliwości, szczera, prawdziwa przyjaźń, miłość, szczęście rodzinne, dzieciństwo, spodziewanie się dziecka lub narodziny.

Negatywne strony, które symbolizuje karta w pozycji odwróconej

Karta nawet w tej pozycji nie zapowiada dużych problemów, ale trzeba liczyć się z pewnymi przeszkodami, lub opóźnieniami. Można się liczyć z rozczarowaniem, zawodem np. miłosnym. Karta ta może oznaczać  niespełnione nadzieje,  konieczność modyfikacji pewnych planów, zaprzepaszczone szanse,
krótkotrwały sukces, przejściowe problemy w związkach lub w przyjaźni.

Klucz do interpretacji

Pozytywnie

radość, szczęście, opieka, troska, spełnienie, optymizm, rodzicielstwo, miłość, sukces, przyjaźń, szczęśliwe macierzyństwo, szczęśliwy okres w życiu, wiara, nadzieja, pewność siebie, pozytywne prognozy, witalność, dobre zdrowie, energia, niewiara we własne siły, narodziny dziecka, szczęśliwe małżeństwo, urlop, energia do działania, opiekuńczość, odnowa radość, pozytywne wieści, dzieciństwo, poczucie własnej siły, pomyślność, nagroda, wzajemne zaufanie, wigor, otwartość, uświadomienie sobie swoich potrzeb, harmonia, początek nowego, szczęśliwego etapu, realizacja marzeń i planów, rozkwit uczuć, odblokowanie, przełamanie strachu i obaw, pojednanie, otrzymanie awansu, wyróżnienie, pochwała, uznanie, praca wydaje owoce, dobre wyniki w pracy lub na uczelni, pomyślnie zdany egzamin, wyjazd do ciepłego miejsca, nagroda finansowa, podwyżka, premia, wczasy, relaks, odpoczynek, ocieplenie klimatu, wakacje, lato.

Negatywnie

utrata energii, pozorne szczęście, krótkotrwały sukces, nieumiejętność cieszenia się z sukcesów, zablokowanie, sprawa rozwiąże się pomyślnie, ale jeszcze nie teraz, nadpobudliwość, niecierpliwość, brak ciepła, nadopiekuńczość, życie w cieplarnianych warunkach, które nie pozwala być samodzielnym i niezależnym, uzależnienie od pomocy rodziców, brak instynktów opiekuńczych, źle skierowana energia, rozpraszanie energii, poparzenia np. słoneczne, pożar, męczący upał.

Osoby, które może reprezentować karta Słońce

 • Człowiek, który jest świadomy swojej wartości, osoba pogodna, optymistycznie nastawiona, zadowolona z siebie i z życia
 • Człowiek, który czuje się spełniony i realizuje swoje pasje, cele i marzenia,
 • Ktoś kto jest pełen energii, wigoru, człowiek o dobrym zdrowiu i kondycji
 • Ktoś kto na obecnym etapie życia odnosi sukces, jest szczęśliwy, sprawy układają się po jego myśli
 • Osoba entuzjastycznie nastawiona do życia, twórcza, ciekawa świata z głową pełną pomysłów, przebojowa siebie, spontaniczna
 • Ktoś kto opiekuje się potomstwem albo znajduje się pod czyjąś opieką
 • Osobą uwielbiająca znajdować się w centrum uwagi i błyszczeć w towarzystwie
 • Ktoś kto jest nadpobudliwy, porywczy, niecierpliwy, osoba mająca problemy z koncentracją na planach
 • Osoba zbyt pewna siebie, skoncentrowana na sobie, która pragnie by świat kręcił się wokół niej.

Miejsca, jakie reprezentuje karta Słońce

Miejsce, do którego udajemy się na urlop, ogród, łąka, plaża, słoneczny kraj, ogródek piwny, wesołe miasteczko, solarium, pustynia, dom wczasowy, stolica państwa, kurort nadmorski, sauna, ośrodek spa, dom letniskowy.

Zawody, jakie reprezentuje karta Słońce

strażak, opiekun, przedszkolanka, nauczyciel nauczania początkowego, komik, sprzedawca w biurze turystycznym, przewodnik wycieczek, hotelarz, ogrodnik, architekt krajobrazu, pracownik solarium, pracownik kurortu morskiego, turysta, pracownik domu wczasowego, osoba wykonująca zabiegi laserem, górnik, pracownik przemysłu hutniczego.

Znaczenie karty Słońce

Karta Słońce jest jedną z najlepszych kart. Zapowiada rozwiązanie problemu, stabilizację, sukcesy, pomyślność w dziedzinach o które pytamy. Możemy być spokojni o nasze przedsięwzięcia, chyba że pozostałe karty temu zdecydowanie przeczą, jeśli nie to w najbliższym czasie nasze plany zaczną się realizować i będą zmierzać do pomyślnego finału. Słońce to karta pozytywna niosąca ze sobą wielką energię, siłę, moc do spełniania naszych pragnień, to także symbol ogromnej siły duchowej, wytrwałości w dążeniu do celu, ale niekiedy Słońce mówi o odpoczynku, nabieraniu sił, relaksowaniu się, czasem też o leniuchowaniu, ale widocznie tego nam w tej chwili potrzeba. Słońce to karta pełna optymizmu, radości i szczęścia. Zapowiada okres, w którym nie zabraknie nam poczucia bezpieczeństwa, stabilizacji i ciepła. Czasami karta ta określa słoneczną pogodę, lato, upalne dni, jeśli pytamy o warunki atmosferyczne czy też o porę realizacji naszych pragnień. Księżyc symbolizował bierność, chłód, ciemność, noc, kobiecość, natomiast Słońce symbolizuje aktywność, ciepło, jasność, dzień i męskość. Kiedy pojawia się karta Słońce, pojawia się też nadzieja na wydostanie się z kłopotów, na poprawę w życiu uczuciowym czy materialnych, to także szansa na realizację i spełnienie, wyrwanie się z marazmu i szansa na pokonanie choroby, gdyż Słońce to same optymistyczne prognozy i pozytywne wiadomości i wyniki naszych działań! To także zdany egzamin, ukończony kurs, załatwiona sprawa, wspaniała, radosna nowina. Przy Słońcu znikają obawy, które dręczyły nas przy Księżycu. Jesteśmy bardziej spokojni, pełni nadziei i w dodatku towarzyszy nam wspaniała energia, która pozwala przenosić góry. To także przebudzenie do życia, odnowa, zdrowienie, chęć rozpoczęcia nowego, ekscytującego etapu w życiu. Słońce potwierdza słuszność naszych decyzji i planów, wskazuje nam, że podążamy właściwą drogą i w odpowiedni sposób zabieramy się za nasze przedsięwzięcia, dodatkowo mówi nam, że nasze działania będą przynosić nam satysfakcję, korzyści i spełnienie.

Karta ta daje nam światło, ciepło, jest naszym przewodnikiem. Jeśli znajdujemy się w trudnej sytuacji i widzimy tę kartę w rozkładzie, to Tarot chce nam powiedzieć żebyśmy nie tracili sił i wiary i żebyśmy nie stronili od serdecznych ludzi, którzy są przy nas i chcą nas wspierać i pomagać. Słońce pojawia się nie bez powodu, karta ta sugeruje abyśmy myśleli bardziej optymistycznie i żebyśmy znajdowali radość w naszym codziennym życiu, nawet jeśli czasem czujemy że problemy nas przerastają. Słońce podpowiada żebyśmy pracowali nad swoim wnętrzem, nad kontaktem i więzią z najbliższymi i żebyśmy nie poddawali się przeciwnościom losu. Słońce daje nie tylko nadzieję, ale i ogromną szansę na spełnienie. Gwiazda mówi o tym jak ważna jest wiara i nadzieja, Księżyc przypomina o tym aby nie dać się zwieść pozorom i nie poddawać się naszym lękom, natomiast Słońce obiecuje spełnienie, pomyślność, wyzdrowienie czy poprawę trudnej sytuacji. Spośród tych trzech kart Słońce jest najbardziej dynamiczną i mówi o konkretnych rezultatach i działaniu. Oznacza pomyślność w miłości i w życiu zawodowym.

Karta symbolizuje ludzi życzliwych, radosnych, przychylnych nam i innym. To czysta energia i siła życiowa, która sprawia że nie brakuje nam chęci i zapału do samorealizacji. Często karta symbolizuje opiekę nad ludźmi, dziećmi, może więc oznaczać, że to Ty jesteś pod czyjąś opieką, ktoś troszczy się o Ciebie i dba o to, by niczego Tobie nie zabrakło. Możliwe, że Ty jesteś czyimś opiekunem albo wspierasz kogoś w trudnych chwilach. Karta ta daje zawsze pozytywną odpowiedź na pytanie. Kiedy byliśmy pod wpływem karty Księżyc to nie wiedzieliśmy co robić i dokąd iść, ale kiedy przyświeca nam Słońce, to nasza droga jest jasna, mamy wyraźnie wytyczone cele i priorytety. Pragniemy spełnienia i to pragnienie się realizuje. Mamy świadomość naszych możliwości, nasze relacje z otoczeniem są szczere i uczciwe. Słońce to zbieranie plonów wcześniejszych działań, to także otrzymywanie nagród, pochwał, symbol autorytetu, także przywództwa i charyzmy. Słońce symbolizuje osoby energiczne, zdecydowane, ambitne i świadome swoich działań i celów. Kiedy oddziałuje na nas ta karta to znikają wszelkie wątpliwość, niepewność zastępuje zdecydowanie i odwaga.

Słońce zwiastuje sukcesy w pracy i na uczelni, zapowiada harmonię, szczęście w związkach. Jest to także pozytywna prognoza dla osób samotnych, może oznaczać, że już w niedługim czasie spotkamy naszą drugą połówkę. Wszelkie inne sprawy także będą układać się po Twojej myśli, Słońce to też nowe horyzonty i możliwość, inspiracja, kreatywność, twórczy potencjał. Karta ta zwiastuje przebudzenie do życia, odnowę, początek nowego etapu w życiu. To także akceptacja, jasność umysłu, satysfakcja z efektów naszej pracy, brak zahamowań, otwartość, intensywne kontakty z ludźmi, chęć dzielenia się swoim szczęściem z innymi, to także podziw otoczenie i bycie w centrum uwagi i wydarzeń. Niekiedy słońce może oznaczać odpoczynek w ciepłym kraju, urlop, także przebywanie w ciepłym miejscu, słoneczną pogodę, okres wakacji, lato, leczenie laserem, naświetlanie lampami, ale uwaga czasem karta może oznaczać oparzenia wywołane słońcem, ale tylko w połączeniu z innymi kartami, które mogłyby o tym świadczyć.

W otoczeniu negatywnych kart Słońce nie traci swojego dobroczynnego działania, jednakże możemy się spodziewać lekkich trudności i komplikacji na naszej drodze, mogą nam także przeszkodzić opóźnienia, niecierpliwość i granie na zwłokę. Uważajmy też abyśmy nie popadli w samouwielbienie, kontrolujmy nasze emocje. Słońce w negatywnym znaczeniu może oznaczać egocentryzm, skupianie się tylko na sobie, powierzchowność, zbyt wysokie mniemanie o sobie, może także oznaczać, że nasze sukcesy nie będą tak mocne jak się spodziewaliśmy.

Pozostałe Arkana Wielkie

4 komentarzy w artykule “XIX Słońce (tarot)”

 1. Gosia pisze:

  Została mi przepowiedziana Karta Słonce proszę silnie czuwać na demną, by to o czym myślę się spełniło.

 2. Gosia pisze:

  Została mi przepowiedziana karta Słońce, proszę silnie czuwać nade mną by żadna inna zła karta się nie pojawiła przy słoneczku.

 3. Maria pisze:

  Zostala mi karta slonce przepowiedziana prosze czuwac nademna by inna zadna zla karta nie pojawila sie przy sloneczku. By to oczm mysle sie spelnilo .Dziekujem

 4. barbara pisze:

  Barbara.Moja Karta Slonce juz swieci na de mna .Mysle o spelnieniu moich marzen i trzech zyczen.To jest moja wiara w Moje Slonce.Dziekuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *