XVII Gwiazda (tarot)

Karta w pozycji normalnej

Nadzieja, wiara, wyzdrowienie, zapowiedź spokoju po burzliwym okresie, nowe, świeże pomysły, twórczość, możliwość zajścia w ciążę, zdolności artystyczne, prawdziwe piękno, relaks, spędzanie czasu w przyjemny sposób, harmonia, nowe uczucie, w związkach może oznaczać okres spokoju, zaufania, pełen ciepła, Gwiazda może wskazywać także na miłość platoniczną. W finansach może symbolizować dobre inwestycje, okres sukcesów, spełnienie w sferze zawodowej. Gwiazda to także oznaka równowagi, harmonii wewnętrznej, w pytaniach o zdrowie oznacza wielkie nadziej na wyzdrowienie, powrót do zdrowia, energię witalność, zdolności lecznicze. Gwiazda jest kartą ochronną, niweluje złe działanie kart sąsiednich,  daje nadzieje na poprawę, po burzliwym okresie.

Karta w pozycji odwróconej

Brak harmonii, zakłócenie spokoju, niewykorzystane szanse i talenty, brak motywacji, bezsenność, spadek formy, zastój w pracy, również w sprawach uczuciowych, nieodwzajemniona miłość, niedocenianie partnera/partnerki, dolegliwości kobiece, brak wiary w siebie.

Klucz do interpretacji

Pozytywnie
nadzieja, wyzdrowienie, bezpieczeństwo emocjonalne, spokój wewnętrzny, wyciszenie, powolne zmiany na lepsze, narodziny, młodość, ukojenie, miłość, przyjaźń, przyjemność, poezja, sztuka, piękno, wdzięk, harmonia, estetyka, wiara, optymizm, ochrona, wsparcie, zaufanie, pozytywne zmiany, wrażliwość, intuicja, ciąża, dobre intencje, wiara w siebie, uznanie, sława, satysfakcja, czystość, źródło, umiejętność czekania na lepsze, twórczość, akceptacja, otucha, ulga, naturalność, swoboda, wyobraźnia, wykorzystywanie swoich talentów i umiejętności, wyczucie, zdolności uzdrawiania, powrót do równowagi psychicznej, nowe uczucie, powodzenie w miłości, dobre perspektywy na przyszłość, sprawy zawodowe zaczynają się układać, szansa na awans, dobra energia, opanowanie, spokój, siła wewnętrzna, przyjaźń, pozytwne nastawienie, szansa na realizację zamierzeń, inspiracja, pokonanie złych nawyków, terapia naturalna.

Negatywnie
opóźnienia w realizacji zamierzeń, niewykorzystywany talent, nieumiejętność wydobycia swoich umiejętności, brak pewności siebie, zastój, chwilowe zniechęcenie, motywacja osłabła, poczucie niespełnienia, zmęczenie, niewielkie dolegliwości, utrata sił witalnych, brak energii, brak wypoczynku, brak zaufania, brak wyczucia, nietakt, powierzchowność, zastój w interesach, brak postępów w nauce, niezadowalające wyniki w pracy twórczej, problemy z koncentracją na celu, bardzzo powolne zmiany, niecierpliwość.

Osoby, które może reprezentować karta Gwiazda

  1. Osoba pełna nadziei i zaufania, osoba życzliwa, uczciwa, opanowana, żyjąca w harmonii ze samą sobą i innymi
  2. Osoba obdarzona niezwykłą urodą, pełna gracji i wdzięku
  3. Osoba pewna siebie, wierząca w swoje siły,
  4. Ktoś utalentowany, twórczy, artysta, osoba znana i podziwiana, ktoś kto cieszy się sympatią, osoba popularna i lubiana przez otoczenie
  5. Ktoś zakochany albo gotowy obdarzyć kogoś swoim uczuciem
  6. Człowiek, który zdrowieje, powraca do sił witalnych, ktoś kto w danej chwili relaksuje się albo odpoczywa po ciężkich przejściach, osoba na urlopie, ktoś kto stosuje terapię naturalną,
  7. Kobieta ciężarna albo kobieta, która niedawno urodziła dziecko i spełnia się jako matka

Miejsca, jakie może reprezentować karta Gwiazda

Salon piękności, bankiet, wystawna impreza, dom weselny, uroczystość rodzinna, koncert dobroczynny, organizacja charytatywna, salon mody, fryzjer, agencja modelek, teatr, scena, kino, ogród, park, pałac, jezioro, rzeka, basen, salon z gustownymi meblami, sklep jubilerski, sklep z markowymi kosmetykami, gabinet medycyny naturalnej, salon masażu, wystawa artystyczna, wernisaż, pokaz artystyczny, pokaz mody, sala koncertowa, koncert muzyczny, festiwal gwiazd.

Zawody, jakie może reprezentować karta Gwiazda

Artysta, poeta, malarz, piosenkarz, aktor, reżyser, muzyk, ktoś cieszący się sławą i uznaniem, modelka, fotomodelka, kosmetyczka, masażystka, ogrodnik, pływak, gimnastyczka, łyżwiarz figurowy, ekolog, osoba zajmująca się organizacją przyjęć i wesel, projektant mody, florysta, dekorator.

Pojawienie się tej karty może wywołać w nas uczucie ulgi, bowiem Gwiazda jest naprawdę wspaniałą kartą, która ma działanie ochronne i zapowiada okres spokoju i zdrowienia. Przynosi ona ulgę i radość, daje nadzieję na poprawę i odzyskanie sił witalnych i równowagi duchowej. Karta często pojawia się po ciężkim okresie i oznacza, że teraz nadszedł czas spokoju, relaksu i dochodzenia do siebie. Jesteśmy już bardziej spokojni i pełni wiary i nadziei. Los jest dla nas łaskawszy a nasze pragnienia powoli się realizują. Znów widzimy światełko w tunelu, znów chcemy kochać i być kochani, bawić się albo odnosić sukcesy w życiu zawodowym. Po chwili zwątpienia i rezygnacji odradzamy się duchowo i pragniemy znów żyć pełnią życia. Czujemy się silniejsi niż zwykle i pragniemy żyć w zgodzie ze sobą i otoczeniem. Bardzo ważny jest dla nas kontakt z własnym ciałem, dbamy o zdrowie i o ducha.

Gwiazda jest wspaniałą kartą jeśli chodzi o bliskie związki, partnerstwo, przyjaźń i działalność twórczą. Obiecuje ona sukcesy szczególnie w tych obszarach, więc jeśli należysz do osób, które zajmują się tworzeniem to możesz się spodziewać w najbliższym czasie szczególnej płodności w dziedzinie pisania, reklamy, tworzenia scenariuszy, komponowania i w przedsięwzięciach wymagających kreatywności i ciekawych rozwiązań. Również w związkach karta Gwiazda zapowiada okres spokoju i harmonii, karta mówi o uczuciu, które jest jest czyste, spełnione i piękne. To także początek miłości, zakochanie, zauroczenie kimś kto wydaje nam się piękny, wspaniały. Gwiazda może także oznaczać osobę bardzo urodziwą lub sławną i podziwianą. Często pod kartą tą kryją się artyści lub symbolizuje ona działalność artystyczną, filmową, muzyczną. Gwiazda jest piękną kartą i symbolizuje wszystko co piękne, eleganckie, harmonijne, estetyczne. Ma ona działanie ochronne i kojące, może oznaczać zdrowienie, uczucie ulgi, niekiedy symbolizuje lecznictwo, terapię która działa na nas zbawiennie, to także wizyty w salonie odnowy biologicznej i u masażysty.

Gwiazda kojarzy się więc ze wszystkim co przyjemne, łagodne, kojące. Karta ta neutralizuje działanie negatywnie działających kart, które znajdują się w pobliżu. Może także obiecywać sukcesy na polu finansowym jednakże radziłabym uważnie przyjrzeć się kartom sąsiadującym gdyż Gwiazda ma to do siebie, że oznacza z reguły okres spokoju, stabilizacji ale takiej kiedy nasz umysł jest odprężony, nasze ciało zrelaksowane, duch znajduje się w stanie równowagi. Wszystko gra, nie mamy większych lęków i stresów, ale też na większe sukcesy w dziedzinie zawodowej musimy cierpliwie czekać, jest nadzieja, że wszystko będzie się układać po naszej myśli, ale wszystko będzie szło swoim powolnym rytmem. Chyba, że pytamy o nasze działanie twórcze, wtedy pojawienie się Gwiazdy może oznaczać, że nie zabraknie nam weny i uznania dla naszej twórczości. W innym przypadku, no cóż będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, nadzieja na zmiany na lepsze jest, ale co z tego wyniknie zobaczymy za jakiś czas. Ale za to ta wspaniała karta sprawdza się doskonale jeśli pytamy o nasze samopoczucie. Jej pojawienie się w rozkładzie oznacza, że nasz stan psychofizyczny znacznie się poprawi, szanse na zajście w ciążę będą ogromne, więc jeśli planujemy potomstwo to ucieszymy się widząc tę kartę. Gwiazda może także oznaczać początki zakochania, nadzieję na lepsze, zaufanie w związku, cieszenie się tym, co mamy i docenianie partnera. Jeśli pytamy o partnera i zobaczymy w układzie Gwiazdę to możemy być pewni, że jest on nam lojalny i uczciwy wobec nas, chyba że wokół karty znajdą się niepomyślne karty. W rzadkich przypadkach Gwiazda w niekorzystnym położeniu może oznaczać narcyzm, zaburzenia seksualne, brak wyczucia, nieśmiałość, brak zaufania.

Negatywne karty mogą też oznaczać, że chwilowo nasza równowaga ducha zostanie zakłócona, ale Gwiazda nie ma nigdy bardzo negatywnego znaczenia, czasami karta ta łagodzi niekorzystne oddziaływanie sąsiadujących kart, więc nawet jeśli wydaje nam się, że jesteśmy w beznadziejnej sytuacji, to widząc tę kartę nie traćmy nadziei, w trudnej sytuacji znajdziemy ukojenie i pocieszenie i ostatecznie jakoś wybrniemy z nieciekawego położenia. Niekiedy karta mówi o naszych marzeniach, ideałach, o miłości ze snu, o realizacji, która przynosi nam samospełnienie. Mamy ciekawe pomysły i plany do zrealizowani, chcemy się spełniać i dążyć do celu. Karta może oznaczać, że robimy w życiu to co lubimy, nasza praca przynosi nam radość i satysfakcję, karta oznacza więc realizację i spełnienie w wybranej dziedzinie. Jest także symbolem młodości, niewinności, piękna, zdrowia, witalności.

Pozostałe Arkana Wielkie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *